UWAGA!

W kinie Światowid "Pokój"

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Niezwykła opowieść o wielkiej miłości matki i dziecka, która daje moc stwarzania własnego świata. Poruszający dramat o intensywności najlepszego thrillera z oscarowymi kreacjami aktorskimi Brie Larson, Joan Allen i debiutującego Jacoba Tremblay’a. W kinie Światowid od 26 lutego do 10 marca.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.
      
       Abrahamson konsekwentnie prowadzi swoją historię. Dobrze zidentyfikował najważniejsze problemy i punkty zwrotne. Dzięki temu obraz pozbawiony jest w zasadzie błędów i potknięć. "Pokój" spokojnie mógłby zostać umieszczony w Sèvres jak wzorzec dobrego filmu. Porównując do niego dzieła innych twórców z łatwością dałoby się określić, które z nich są arcydziełami, a które rozczarowaniami.
Marcin Pietrzyk, Filmweb
      
       reżyseria: Lenny Abrahamson
       scenariusz: Emma Donoghue
       gatunek: dramat
       produkcja: Irlandia
       czas trwania: 118 min
       opis: dystrybutor filmu
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)