UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W pełni cyfrowe

 
Elbląg, Sala kameralna kina Światowid,
Sala kameralna kina Światowid, fot. nadesłana

Dziś po raz pierwszy na sali kameralnej kina „Światowid” będzie można zobaczyć film wyświetlany z użyciem najnowocześniejszego sprzętu do projekcji filmów w formacie cyfrowym. Tym samym „Światowid” jest jedynym kinem w województwie warmińsko – mazurskim i jednym z nielicznych w kraju, które nie jest multipleksem, a które posiada dwie cyfrowe sale kinowe.

Sala kameralna kina „Światowid” została zaopatrzona w system kina cyfrowego 2D. Tym samym to druga sala cyfrowa w kinie „Światowid”.
       - Wczoraj został zainstalowany sprzęt, na dziś zaplanowana jest pierwsza projekcja - będzie to film „Obława”, czyli jedna z najważniejszych premier polskiego kina. Obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni, wybrany do grona 16 najlepszych tegorocznych filmów świata w prestiżowej selekcji MFF w Montrealu - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid”.
       Sala kameralna to kino na 115 miejsc, do tej pory funkcjonujące w systemie kina tradycyjnego (taśma 35 mm) oraz według standardów e-cinema (projektor multimedialny + odtwarzacz cyfrowy). Sala należąca do Sieci Europa Cinemas i Sieci Kin studyjnych i Lokalnych, jest miejscem wyświetlania przede wszystkim filmów kina europejskiego, kina debiutantów, amatorów i filmowców niezależnych. Jest miejscem spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego, tu pokazuje się dokumenty polskie w ramach TopDoc Film, warsztatów filmowych w ramach Kina dla dorosłych, pokazów filmów amatorskich i innych.
       Nowy system kinowy pozwoli na urozmaicenie repertuaru i zapewnienie premier filmów czołowych dystrybutorów polskich, a jednocześnie na zachowanie statusu kina studyjnego i skupiającego się na nowym repertuarze polskim, europejskim i mniej komercyjnym repertuarze festiwalowym.
       - Możemy tym samym wydłużać czas grania filmów - filmy na serwerze mogą być przechowywane dłuższy czas - dodaje Natalia Klonowska. - Nowy standard podniesie również jakość obrazu - nowy projektor to najwyższa jakość obrazu w dużej rozdzielczości, a kopie cyfrowe minimalizują ryzyko błędów i zaburzeń projekcji. Tym samym na sali kameralnej poprawi się komfort oglądania.
      
       Zakup i modernizacja sali kinowej zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Sala kameralna dołączy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama