UWAGA!

W rosyjskim sierocińcu

 W rosyjskim sierocińcu

Sześcioletniego Wanię, wychowanka domu dziecka, ma zamiar adoptować włoska rodzina. Czeka go beztroskie życie pod śródziemnomorskim słońcem, ale największym pragnieniem chłopca jest odnalezienie biologicznej matki...Film „Italianiec” w kinie „Światowid” już w czwartek, 28 listopada.

6-letni Wania mieszka w zniszczonym domu dziecka gdzieś na rosyjskiej prowincji. Pewnego dnia do ośrodka, wraz z Madame, która żyje z pośrednictwa przy adopcjach, przyjeżdża włoskie małżeństwo. Spośród wielu dzieci wybierają Wanię – chłopca o ogromnych, niebieskich oczach i złotych włosach. Czeka na niego szczęśliwe i bogate życie na słonecznym południu Europy. Mieszkańcy domu dziecka zaczynają nazywać go „Italianiec”.
       Pewien przypadek sprawia jednak, że chłopiec wybiera zupełnie inną drogę. Budzą się w nim nieznane dotąd tęsknoty i marzenia, których nie pokona ani strach, ani przeciwności losu. Wania postanawia odnaleźć swoją prawdziwą matkę. Wyrusza więc w niezwykłą i pełną przygód podróż
       Dzielny Wania, który wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi nie poddaje się i podąża za swoimi marzeniami, to typowy bohater „ku pokrzepieniu serc”. Jest sprytny, uparty, przedsiębiorczy. Ucieleśnia wszystkie najlepsze słowiańskie cechy charakteru. Kiedy doda się do tego pełne humoru perypetie oraz całą gamę barwnych postaci drugoplanowych, otrzymamy film przemiły i optymistyczny. (Marcin Pietrzyk, Filmweb)
       Co ciekawe i na co warto zwrócić uwagę podczas oglądania filmu, poza głównym bohaterem dzieci występujące w filmie są wychowankami domów dziecka.
      
       28 listopada (czwartek), godz. 20, „Italianiec”, reż. A. Krawczuk, 2005, 92 min. Wszystkie filmy w ramach Festiwalu Sputnik grane są w sali kameralnej. Cena biletu: 10 złotych.
       Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)