UWAGA!

W środę "Samotny Zachód"

Elbląg, W spektaklu "Samotny Zachód" występują: Marta Masłowska, Marek Chronowski, Tomasz Muszyński, Jacek Wojciechowski
W spektaklu "Samotny Zachód" występują: Marta Masłowska, Marek Chronowski, Tomasz Muszyński, Jacek Wojciechowski

Teatr Dramatyczny zaprasza na poruszający, przejmujący, kontrowersyjny spektakl "Samotny Zachód".

"Samotny Zachód" jest opowieścią o samotności, bezradności wobec życia, ludzkiej głupocie. To quasi-biblijna przypowieść o tym, jak rodzi się zło i jak trudno kroczyć ścieżką prawości. Jak z starotestamentowej Sodomie i Gomorze spotykamy tutaj cały brud świata. Mieszkańcy miasteczka, gdzie toczy się akcja wyniszczają się uprawiając nierząd, pijąc alkohol i od czasu do czasu wzajemnie się mordując. Rządzą tutaj nienawiść, ignorancja i złość. Wszystkie te haniebne cechy - jak przystało na paraboliczną opowieść - uosabiają główni bohaterowie: dwaj skłóceni bracia Valene i Coleman (Kain i Abel) oraz rozpustnica Girleen, zajmująca się w wolnych chwilach dystrybucją samogonu (Maria Magdalena). Czwartą, kluczową osobą dramatu jest Ojciec Welsh. Katolicki duchowny wystawiany jest na rozliczne pokusy - niektórym z nich, jak pijaństwu, zdarza mu się ulec, co czyni go dość nietypowym sługą bożym - lecz najbardziej przejmującą rysą jego postaci są rozpaczliwe kryzysy wiary, które nachodzą go z niezwykłą częstotliwością (Chrystus na Górze Oliwnej). Wszyscy bohaterowie są samotni, zamknięci w sobie, tęsknią za innym życiem. Pragną także miłości i piękna, chcą kochać i być szczęśliwi. Choć na chwilę - próbują być inni, lepsi.
     W spektaklu, który wyreżyserował Grzegorz Kempinsky, występują: Marta Masłowska, Marek Chronowski, Tomasz Muszyński, Jacek Wojciechowski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama