UWAGA!

W Światowidzie Bilet na księżyc

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Najnowsza komedia Jacka Bromskiego, reżysera „U pana Boga za piecem”, która przenosi widzów w realia Polski lat 60. i 70. Kino „Światowid” zaprasza na film „Bilet na księżyc”, premierowo od piątku 8 listopada.

Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w… Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek - niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali - chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.
      
       "Bilet na Księżyc" to kino drogi o dojrzewającym bohaterze i o świecie, w którym się on zanurza. To zanurzenie musi oczywiście zmienić bohatera, doprowadzając go aż do buntu. Nie jest to, broń Boże, głęboki socjologiczny wykład o PRL-u, lecz komedia próbująca oddać cokolwiek absurdalną atmosferę tamtych czasów - oddać w upraszczającym skrócie i w zagęszczeniu. Jacek Szczerba, Gazeta Wyborcza
      
       Film „Bilet na księżyc” w kinie „Światowid” od 8 do 21 listopada. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Scenariusz i reżyseria: Jacek Bromski
       Obsada: Filip Pławiak, Mateusz Kościukiewicz, Bożena Adamek - Nurkowska, Krzysztof Stroiński, Kaja Walden, Anna Przybylska
       Produkcja: Polska, 2013
       Gatunek: obyczajowy
       Czas: 120 min
       Opis filmu: dystrybutor
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)