UWAGA!

W Światowidzie "Crimson Peak. Wzgórze krwi"

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Guillermo del Toro, reżyser kultowego „Labiryntu fauna” oraz serii „Hellboy”, ponownie zabiera widzów w świat tajemnic, niepewności i nieustającego lęku, zapewniając równocześnie, że „duchów nie należy się bać, a źródłem horroru zawsze jest człowiek”. Mistrz kina grozy powraca w gotyckim horrorze "Crimson Peak. Wzgórze krwi”. Światowid zaprasza od 6 do 19 listopada.

Po rodzinnej tragedii młoda pisarka (Mia Wasikowska) trafia do mrocznego domu, którego ściany pamiętają duchy przeszłości, a jej nowy mąż – sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston) nie jest tym, za kogo się podawał. Rzecz dzieje się w mrokach XIX wieku, w zimnym, górzystym hrabstwie Cumberland.
       W liście skierowanym do prasy, reżyser wyznał, że starał się przywrócić gotyckiemu romansowi należne mu w kinie miejsce - „Crimson Peak. Wzgórze krwi” to miejsce piękne i porażające. Poznamy postacie, które stapiają się z mrocznym bogactwem otoczenia, będąc zarazem odbiciem własnej psychologicznej głębi. Ale ważne jest także to, co możemy zobaczyć – pyszne, wysmakowane kostiumy, jakich dawno nie widziało kino. Wizualne piękno tego obrazu czyni go jednym z moich dzieł, które pokochałem najbardziej.
      
       reżyseria: Guillermo del Toro
       scenariusz: Guillermo del Toro, Matthew Robbins, Lucinda Coxon
       zdjęcia: Dan Laustsen
       produkcja: USA
       czas trwania: 119 minut
       materiały: dystrybutor filmu
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)