UWAGA!

W Światowidzie "Czerwony pająk"

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. Scenariusz inspirowany fikcyjną historią o Lucjanie Staniaku oraz prawdziwymi wydarzeniami, w których główną rolę odegrał "Wampir z Krakowa". Zapraszamy na debiut fabularny Marcina Koszałki, film "Czerwony pająk". Od 27 listopada do 10 grudnia w kinie Światowid.

Scenariusz realizacyjny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy-nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.
       Karol jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa „potrzebę“, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Morderca okazuje się… weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz-uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.
       - Film Koszałki to nie typowy thriller, jaki znamy z kina amerykańskiego – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. – Reżyser próbuje pokazać, jak zło potrafi zafascynować i do czego ta fascynacja prowadzi.
      
       Reżyseria: Marcin Koszałka
       Scenariusz: Marcin Koszałka, Łukasz M. Maciejewski
       Obsada: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Małgorzata Foremniak, Julia Kijowska, Wojciech Zieliński, Rafał Mohr, Nikodem Rozbicki
       Produkcja: Polska 2014
       Czas trwania: 95 min.
       materiały: dystrybutor filmu
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)