UWAGA!

W Światowidzie Frances Ha

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Niespełniona tancerka, niepoprawna optymistka, ujmująca neurotyczka – tak w skrócie można opisać bohaterkę filmu, którego reżyserem jest Noah Baumbach. „Frances Ha” od najbliższego piątku, 19 lipca w Kinie Światowid.

Greta Gerwig okrzyknięta "Woodym Allenem" w spódnicy w roli Frances Ha - niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, uroczej neurotyczki. Frances ma 27 lat i każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość...
       Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania. Jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy. Ze swoją najlepszą przyjaciółką, Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.
       Nowy film Noaha Baumbacha ogląda się jak zaginioną perełkę francuskiej nowej fali. Czarno-białe zdjęcia, charakterystyczna muzyka, podział na rozdziały i luźna, spontaniczna konstrukcja przywodzą na myśl pamiętne dokonania najważniejszych reżyserów z Francji lat 60. Ciepła ironia, z jaką Baumbach opowiada o tytułowej bohaterce, najbardziej kojarzy się z dokonaniami Erica Rohmera. Jakub Popielecki, Filmweb.
       Film „Frances Ha” w kinie „Światowid” od 19 lipca do 1 sierpnia. Cena biletu: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Noah Baumbach
       Scenariusz: Noah Baumbach, Greta Gerwig
       Obsada: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver, Michael Zegen
       Produkcja: USA, 2013
       Czas: 86 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)