UWAGA!

W Światowidzie Uniwersytet potworny

 
Elbląg, materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Bohaterowie słynnej animacji „Potwory i spółka” – Mike Wazowski i Sully powracają na duży ekran. „Uniwersytet potworny”, w wersji 2D i 3D od 3 lipca w kinie „Światowid”.

Mike Wazowski od zawsze marzył, by zostać straszakiem. W dodatku doskonale wie, jak to osiągnąć. Już od dziecka Mike miał na oku Uniwersytet Potworny z najlepszym na świecie wydziałem straszologii. Jako nowo przyjęty, pełen nadziei student straszologii poznaje bogatą historię, podstawy teoretyczne i techniki niezbędne do osiągnięcia celu. Mike ma więcej pewności siebie, entuzjazmu, determinacji oraz samozaparcia niż wszyscy pozostali członkowie jego grupy razem wzięci. Zmuszony jest współpracować z ekipą swoich szalonych kolegów i pozyskać zupełnie nieprawdopodobnego sprzymierzeńca, by dokonać największego czynu w historii swojego uniwersytetu.
       Jeśli chodzi o straszenie, Sully posiada wrodzony talent. Pokaźne rozmiary, straszliwy ryk i rodzinna tradycja dają mu pewne miejsce na wydziale straszologii Uniwersytetu Potwornego. Z chwilą, gdy odrobinę zbyt pewny siebie Sully przekracza futrzastymi stopami progi uniwersytetu, okazuje się, że książki jednak nie są jego powołaniem. W dość brutalny sposób przekonuje się, że wrodzony talent i koneksje rodzinne więcej mu już nie pomogą. Ze sponiewieranym ego, niepewny swej przyszłości, musi schować dumę do kieszeni, zaprzyjaźnić się z ekipą dziwacznych potworów i rozpocząć ciężką pracę, by w pełni wykorzystać swój potencjał.
       Ci dwaj, dziś to najlepsi przyjaciele, ale ich pierwsze spotkanie wcale tego nie zapowiadało...
       Uniwersytet Potworny studia Disney Pixar to animowana komedia w reżyserii Dana Scanlona („Auta”, „Złomek i błędny ognik”, „Tracy”), wyprodukowana przez Kori Rae („Odlot”, „Iniemamocni”, „Potwory i spółka”). Muzykę do filmu skomponował wielokrotnie nagradzany Randy Newman („Potwory i spółka”, „Toy Story 3”).
      
       Animacja „Uniwersytet Potworny” w kinie „Światowid” od 3 do 18 lipca. Cena biletu: wersja 3D: 17 i 15 zł, wersja 2D: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Dan Scanlon
       Scenariusz: Daniel Gerson, Dan Scanlon, Robert L. Baird
       Obsada: Wojciech Paszkowski, Paweł Sanakiewicz, Sylwester Maciejewski, Artur Barciś, Eryk Lubos
       Produkcja: USA
       Czas: 110 min
       Opis dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama