UWAGA!

W Światowidzie Więcej niż miód

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Tajemny świat maleńkich owadów ma kolosalny wpływ na ekosystem i życie ludzi. Co nam grozi jeśli masowa śmierć pszczół doprowadzi do wyginięcia gatunku? Jakie mogą być przyczyny i skutki tego niepokojącego zjawiska? Kino „Światowid” zaprasza od piątku, 6 września, na dokumentalny film „Więcej niż miód”.

Dokumentalny film Markusa Imhoofa „Więcej niż miód” to jedna z najdroższych produkcji w historii gatunku. Jego budżet wyniósł ok. 2 milionów euro. Dzięki wykorzystaniu zdobyczy najnowszej technologii, możliwa była obserwacja i ukazanie niewidocznych gołym okiem zjawisk. Niezwykłej jakości zdjęcia sprawiają, że pszczeli mikrokosmos jawi się jako fascynujący i pełen tajemnic świat.
       Reżyser stawia sobie za zadanie rozwiązać zagadkę masowej śmierci pożytecznych owadów. W tym celu podróżuje z kamerą po całym świecie, aby zebrać materiał. Filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach. Widzowie poznają pszczelarzy, naukowców i rolników, dla których pszczoły to pasja lub źródło zarobkowania. Mimo, że zainteresowani podejmują różne wysiłki, aby poznać tajemnicę masowej śmierci owadów - przyczyna wciąż pozostaje nieznana. Imhoof pragnie pokazać jaki jest zasięg tego zjawiska oraz udokumentować jego przebieg w różnych częściach świata.
       Reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym problemach, jakie są udziałem populacji pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Co to oznacza dla ludzkości? Czy czekają nas zmiany i kryzys biologicznej równowagi?
      
       Film „Więcej niż miód” w kinie Światowid od 6 do 19 września. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Markus Imhoof
       Scenariusz: Markus Imhoof, Krestin Hoppenhaus
       Produkcja: Szwajcaria, Niemcy, Austria, 2012
       Czas: 90 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)