UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Światowidzie Więcej niż miód

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Tajemny świat maleńkich owadów ma kolosalny wpływ na ekosystem i życie ludzi. Co nam grozi jeśli masowa śmierć pszczół doprowadzi do wyginięcia gatunku? Jakie mogą być przyczyny i skutki tego niepokojącego zjawiska? Kino „Światowid” zaprasza od piątku, 6 września, na dokumentalny film „Więcej niż miód”.

Dokumentalny film Markusa Imhoofa „Więcej niż miód” to jedna z najdroższych produkcji w historii gatunku. Jego budżet wyniósł ok. 2 milionów euro. Dzięki wykorzystaniu zdobyczy najnowszej technologii, możliwa była obserwacja i ukazanie niewidocznych gołym okiem zjawisk. Niezwykłej jakości zdjęcia sprawiają, że pszczeli mikrokosmos jawi się jako fascynujący i pełen tajemnic świat.
       Reżyser stawia sobie za zadanie rozwiązać zagadkę masowej śmierci pożytecznych owadów. W tym celu podróżuje z kamerą po całym świecie, aby zebrać materiał. Filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach. Widzowie poznają pszczelarzy, naukowców i rolników, dla których pszczoły to pasja lub źródło zarobkowania. Mimo, że zainteresowani podejmują różne wysiłki, aby poznać tajemnicę masowej śmierci owadów - przyczyna wciąż pozostaje nieznana. Imhoof pragnie pokazać jaki jest zasięg tego zjawiska oraz udokumentować jego przebieg w różnych częściach świata.
       Reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym problemach, jakie są udziałem populacji pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Co to oznacza dla ludzkości? Czy czekają nas zmiany i kryzys biologicznej równowagi?
      
       Film „Więcej niż miód” w kinie Światowid od 6 do 19 września. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Markus Imhoof
       Scenariusz: Markus Imhoof, Krestin Hoppenhaus
       Produkcja: Szwajcaria, Niemcy, Austria, 2012
       Czas: 90 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...