UWAGA!

W Światowidzie World War Z

 materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych Gerrym Lane musi wziąć udział w śmiertelnym wyścigu z upływającym czasem, aby powstrzymać pandemię, która dziesiątkuje armie i rządy, zagrażając istnieniu całej ludzkości. Od 5 lipca Kino “Światowid” zaprasza na “World War Z” w 2D i 3D - adaptację noweli Maxa Brooksa, z Bradem Pittem w roli głównej.

Pewnego zwyczajnego dnia, podczas spokojnej jazdy samochodem, Gerry Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Lane, były śledczy ONZ, szybko wyczuwa, że to z czym mają do czynienia nie jest zwykłą uliczną blokadą. Na niebie słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień...
       Kiedy zarażeni przejmują światowe siły zbrojne i gwałtownie niszczą rządy państw, Lane zostaje zmuszony do powrotu do dawnego niebezpiecznego życia, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Rozpoczyna desperackie poszukiwania źródła epidemii i środków, które powstrzymają jej rozprzestrzenianie. Okazuje się jednak, że lekarstwo może być groźniejsze od samej choroby.
       (...) Bardzo udany jest finałowy epizod, w którym zamiast chaotycznej bieganiny dominuje skradanie się i powoli budowane napięcie. Wbrew blockbusterowej tradycji, że im dalej, tym więcej! mocniej! głupiej!, "World War Z" finiszuje z imponującym umiarem. Wizyta w tym kinowym Zombielandzie jest więc stosunkowo udana. Jakub Popielecki
      
       Film „Worl War Z” w kinie „Światowid” od 5 do 18 lipca. Ceny biletów: 2D: 14 i 12 zł; 3D: 17 i 15 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Marc Forster
       Scenariusz: Matthew Michael Carnahan
       Obsada: Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz
       Produkcja: USA, 2013
       Czas: 116 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)