UWAGA!

W Światowidzie "Zjawa"

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Nominowany do nagrody Oscara w dwunastu kategoriach film „Zjawa” oglądać można w kinie „Światowid” od najbliższego piątku, 12 lutego. Reżyser oskarowego "Birdmana" przenosi nas tym razem ze świata teatru na niebezpieczne terytoria XIX-wiecznej Ameryki.

Wyróżniona dwunastoma nominacjami do Oscara (w tym w dwóch kategoriach: "najlepsza produkcja" oraz "najlepszy reżyser") i trzema Złotymi Globami "Zjawa” to najnowszy film Alejandro Gonzáleza Iñárritu opowiadający historię o przetrwaniu i zemście. Obraz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami – oparty jest na powieści Michaela Punke’a poświęconej prawdziwej historii Hugh Glassa. W rolę amerykańskiego trapera i podróżnika zmagającego się z dziką naturą wcielił się Leonardo DiCaprio, który za tę rolę został nominowany do Oscara. To film o granicach ludzkiej wytrzymałości, woli przetrwania oraz walce do samego końca.
       Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy – ”Mad Max: Na drodze gniewu”), który porzuca go z dala od cywilizacji, bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.
       Film oglądać można w kinie „Światowid” od 12 do 25 lutego. Bilety w cenie 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki) można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” - kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11.30 do 20.30.
       Więcej informacji uzyskać można pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...