UWAGA!

Weekend z Czechowem

2013-02-25
Aktualizowany 2013-03-01 22:17
Elbląg, scena ze spektaklu
scena ze spektaklu (fot. arch. teatru)

Na najbliższy weekend Teatr im. Aleksandra Sewruka proponuje dowcipny spektakl o uczuciach pt. „Niedźwiedź i Oświadczyny", który powstał na podstawie jednoaktówek Antoniego Czechowa.

„Niedźwiedź" i „Oświadczyny" Antoniego Czechowa to utwory pełne dowcipu, akcji, dynamizmu oraz znakomitych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik - uczucia. Na scenie można zobaczyć cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Postaci są wyraziście skonstruowane, barwne, o bogatym życiu wewnętrznym. „Niedźwiedź" i „Oświadczyny" to potężna dawka humoru w najlepszym wydaniu.
       Elbląski spektakl, w którym połączono dwie jednoaktówki Czechowa, wyreżyserował Wiaczesław Żiła, etatowy reżyser Akademickiego Teatru Dramatycznego w Tarnopolu na Ukrainie. Występują: Teresa Suchodolska, Mariusz Michalski, Marta Masłowska, Jerzy Przewłocki i Lesław Ostaszkiewicz. Scenografię do spektaklu przygotowali Łucja i Bruno Sobczakowie.
       Spektakl będzie można zobaczyć w niedzielę (3 marca) o godz. 17 na Małej Scenie. Cena biletu 23 zł (ulgowy), 28 zł (normalny).
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jeśli, jesteś trochę zmęczony życiem i masz kłopoty, które gniotą jakbyś siedział na kamieniu, idź do teatru. Tam oglądając sztukę żartobliwą p. Czechowa zobaczysz, że zapomnisz o wszystkich kłopotach. Jeśli jesteś żonaty, to nic nie szkodzi. Śmiało weź żonę z sobą. Nie ma obawy, o matce twoich dzieci też zapomnisz. Postarają się o to aktorzy i autor "Wiśniowego Sadu ''. A, gdybyś przypadkiem lub z porywu serca, kiedyś oglądał już sztukę w wykonaniu p. Barańskiej i partnerującej jej p. Fijewskiego to nic nie szkodzi. Tym lepiej dla Ciebie. Śmiało będziesz mógł mieć się, za wytrawnego i wyrobionego widza. A to duża dziś rzadkość. Zatem szykuj się i do teatru.
  • Czy "ONA TAŃCZY DLA MNIE" też będzie?!
Reklama