UWAGA!

Weekend z królem w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Historyczny weekend i niezwykłe kulisy poważnej wizyty brytyjskiej rodziny królewskiej u prezydenta USA. Jakie konsekwencje, nie tylko wagi państwowej, może mieć spotkanie wielkich osobowości będzie się można przekonać podczas projekcji najnowszego filmu twórcy „Nothing Hill”, Rogera Michella. „Weekend z królem” premierowo, w kinie „Światowid” od najbliższego piątku, 1 marca.

Przed wybuchem II Wojny Światowej para królewska dążyła za wszelką cenę do zawarcia sojuszu, gwarantującego Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo w razie ataku III Rzeszy. Roosevelt z kolei pragnął poprawić stosunki z byłym kolonizatorem, widząc w słynącym z nieśmiałości Jerzym pokrewną duszę. Nie przypuszczał, że to właśnie jego własne, utajnione dotąd romanse i ekscentryczna, uprzedzona do Anglików, małżonka uczynią weekend, spędzony z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, niezapomnianym.
       Niezwykły romans za kulisami wydarzeń, które zmieniły bieg II Wojny Światowej. Pełna subtelnego dowcipu historia miłosna Daisy, dalekiej kuzynki Franklina Delano Roosevelta, której skrywana zażyłość z prezydentem wychodzi na jaw w trakcie pierwszej w historii amerykańskiej wizyty brytyjskiego monarchy Jerzego VI i królowej Elżbiety, wcześniej błyskotliwie sportretowanych przez Colina Firtha i Helenę Bonham Carter w oscarowej komedii "Jak zostać królem".
      
       Film „Weekend z królem” w kinie „Światowid” od 1 do 14 marca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Roger Michell
       Scenariusz: Richard Nelson
       Obsada: Bill Murray, Laura Linney, Olivia Williams,Samuel West,Olivia Colman
       Produkcja: USA, 2012
       Czas: 95 min.
       Opis filmu: dystrybutor
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)