UWAGA!

Wieczór z szantami i filmem

 
Elbląg, kadr z filmu Nóż w wodzie,
kadr z filmu Nóż w wodzie, fot. nadesłana

W związku ze sztormem na Bałtyku i zawirowaniami pogody, repertuar spotkania szantowego ulega zmianie. Kapitan zostaje ten sam - Roman Polański, natomiast okoliczności przyrody będą inne. Przeniesiemy się na mazurskie jeziora za sprawą filmu "Nóż w wodzie".  Wieczór szantowy z filmem Romana Polańskiego w kinie „Światowid” w sobotę, 27 lipca o godz. 20.

Najpopularniejsze piosenki szantowe wykona Marek Józefów, a poprzedzone zostaną projekcją filmu „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego.
       - Szanty mają wielu miłośników. Kojarzą się z wakacjami, beztroskim czasem. Nieczęsto w Elblągu jest okazja ich posłuchać. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę, a jednocześnie przypomnieć dobry film Polańskiego – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid”.
       "Nóż w wodzie" to reżyserski debiut fabularny Romana Polańskiego, a zarazem jedyny film jaki Polański nakręcił w Polsce okresu PRL. Opowiada historię znanego dziennikarza sportowego, który jadąc z żoną na jednodniowy rejs jachtem, zabiera młodego autostopowicza. Stara się olśnić chłopaka pozycją materialną, doświadczeniem życiowym, także żoną - zaprasza go na pokład jachtu. Na pozerstwo dziennikarza autostopowicz odpowiada postawą "młodego gniewnego", ukrywając rozpaczliwą zazdrość i pragnie posiadania takiego samochodu, jachtu, dziewczyny i... dużych pieniędzy. Decyduje się na desperacką mistyfikację - udaje, że utonął, a gdy dziennikarz próbuje zawiadomić milicję, uwodzi jego żonę.
       Jest to pierwszy polski film nominowany do Oscara za najlepszy film obcojęzyczny. Jacht użyty w filmie należał kiedyś do Hermanna Göringa (członka niemieckiej partii nazistowskiej). Po wojnie stał się własnością PZPR i nosił nazwę "Rekin".
      
       Wieczór szantowy w kinie „Światowid” 27 lipca o godz. 20. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Uwaga! Każdy pirat – prawdziwy i przebrany wchodzi za darmo.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama