UWAGA!

Wtorkowe kino nie tylko dla dorosłych

Wtorkowe kino nie tylko dla dorosłych

Historia bohatera Polskiego Państwa Podziemnego – Jana Karskiego wraca na ekrany kina „Światowid” dzięki „Wtorkowemu Kinu Dla Dorosłych”. Seans rozpocznie się 30 czerwca o godz. 12.

Jana Karski działał pod pseudonimem „Witold”. Jako pierwszy przedstawił światu zbrodnie hitlerowskie wobec narodu żydowskiego. Spotykał się w tym celu z „władcami ludzkości”, m.in. ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Anthonym Edenem czy prezydentem USA Franklinem D. Rooseveltem Narażając życie przedostawał się dwukrotnie do warszawskiego getta z misją rozpoznania sytuacji Żydów w przededniu „ostatecznego rozwiązania”. Jego celem było przekazanie światu wstrząsających informacji o tragedii narodu żydowskiego…
       Ideą „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych” jest dbanie o dojrzałych widzów, którzy chcąc udać się do kina mają ograniczony wybór z powodu przeważającej ilości filmów z napisami. W programie wtorkowych spotkań znajdą się produkcje polskie lub dubbingowane, bądź z lektorem – wszystko po to, by umożliwić seniorom pełny i komfortowy odbiór filmu.
       - Nie wprowadzamy jednak barier wiekowych. Jeżeli jesteś młodszy i chcesz uczestniczyć w seansach „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych” – zapraszamy! – dodaje Joanna Niewiadomska z kina „Światowid”.
       Bilet na film kosztuje 10 zł.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...