UWAGA!

Wtorkowe spotkanie z Dulskimi

 
Wtorkowe spotkanie z Dulskimi

- Ideą „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych” jest prezentowanie repertuaru z myślą o dojrzałych widzach, którym oglądanie filmów z napisami może sprawiać trudność – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. Już 3 listopada, w samo południe, na dużym ekranie będzie można obejrzeć „Panie Dulskie” Filipa Bajona.

- W czerwcu w Kinie Światowid narodził się pomysł, żeby ułatwić starszym widzom odbiór filmów wyświetlanych na dużym ekranie – mówi Natalia Piotrowska. - Bywa przecież tak, że w repertuarach kinowych znajdują się filmy zagraniczne z napisami, co często całkowicie uniemożliwia osobom starszym ich obejrzenie.
       Do repertuaru „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych” trafiają zatem filmy z lektorem, dubbingowane lub polskie produkcje.
       - Specjalnie na tę okazję obniżyliśmy cenę biletu - widzowie płacą jedyne 10 złotych. Nikt jednak nie będzie sprawdzał wieku widzów, więc każdy może uczestniczyć w seansach „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych” – dodaje Natalia Piotrowska.
       Już we wtorek, 3 listopada, o godz. 12 na ekranie kina Światowid dorośli widzowie będą mogli zobaczyć film „Panie Dulskie”.
      
       Opis filmu
       Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)