UWAGA!

Wytypuj film i zgarnij pakiet przyjemności

Wytypuj film i zgarnij pakiet przyjemności

Elbląskie Repliki Gdynia – Festiwal Filmowy coraz bliżej. Który filmy zdobędzie główną nagrodę w tym roku? Kino „Światowid” zaprasza do konkursu - wytypuj tytuł, uzasadnij odpowiedź i wygraj pakiet przyjemności. W pakiecie znajdują się zaproszenia i wejściówki do ciekawych miejsc w Elblągu.

Pięć biletów do centrum wodnego, pięć wejściówek do siłowni, zaproszenie na kawę dla dwóch osób do kawiarni oraz pięć wejściówek na paintball. Wszystko wchodzi w skład pakietu przyjemności. Pakiet trafi do osoby, która wytypuje laureata Wielkiej Nagrody Złotych Lwów 38. Gdynia – Festiwal Filmowy.
       Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. To przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został zainaugurowany w 1974 roku. Jeszcze wtedy Festiwal odbywał się w Gdańsku. Tak było aż do stanu wojennego, kiedy na trzy lata FPFF został zawieszony. Dziś to już 38. edycja Festiwalu, który od 1987 r. odbywa się w Gdyni.
       Z kolei elbląskie Repliki Gdyni Festiwalu to okazja, żeby obejrzeć wybrane filmy startujące do konkursu głównego gdyńskiego festiwalu. Repliki odbywają się w kinie „Światowid” od 1976 roku i mają rangę jednego z ważniejszych wydarzeń filmowych w Elblągu.
       W tym roku podczas konkursu głównego zaprezentowanych zostanie 14 filmów. O Wielką Nagrodę Złotych Lwów powalczą: „Bejbi Blues” w reż. Kasi Rosłaniec, „Bilet na Księżyc” Jacka Bromskiego, „Chce się żyć” reż. Maciej Pieprzyca, „Drogówka” w reż. Wojciecha Smarzowskiego, „Dziewczyna z szafy” w reż. Bodo Koxa, „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Imagine” w reż. Andrzeja Jakimowskiego, „Miłość” reż. Sławomir Fabicki, „Nieulotne” Jacka Borcucha, „Ostatnie piętro” w reż. Tadeusza Króla, „Papusza” w reż. Joanny Kos-Krauze, Krzysztofa Krauze, „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego, „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego oraz „W imię…” Małgośki Szumowskiej.
       Zasady konkursu pod linkiem.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)