UWAGA!

Zaduszkowy weekend w Kinie Światowid

Zaduszkowy weekend w Kinie Światowid

Refleksyjnie, strasznie czy zabawnie – dni 31 października i 1 listopada, spędzamy na różne sposoby. Kino Światowid ma kilka propozycji - na wesoło dla najmłodszych, a na strasznie, refleksyjnie albo ambitnie dla nieco starszych.

W sobotę, 31 października o godz. 12.00 w Kinie Światowid zaroi się od duszków, zjawek, potworków i wiedźm. A wszystko dlatego, że małymi kroczkami zbliża się "Wesołe Halloween dla dzieci".
       – W związku z tym, że przebieranki największą frajdą sprawiają dzieciom, Kino Światowid zaprasza wszystkich najmłodszych do udziału w konkursie na najstraszniejsze przebranie – mówi Joanna Niewiadomska z Kina Światowid. – Na zwycięzców czekają nagrody. W Halloween, wiadomo – cukierek, albo psikus! Nie chcemy, żeby dzieci były zmuszone psocić, dlatego łakoci – nie zabraknie.
       Nie obędzie się także bez projekcji filmowej. Na ekranie straszyć będą wampirki z "Hotelu Transylwania 2".
       31 października o 20.30 w Kinie Światowid, wszyscy fani horrorów będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat ich ulubionego gatunku filmowego. Dla łebskich uczestników przewidziane są nagrody. A gdy po rozgrywce, mózgi przestaną parować, będzie można obejrzeć film z gatunku, który uczestnicy konkursu lubią najbardziej – "Sinister 2".
       Fanów The Metropolitan Opera Kino Światowid 31 października o 17.00 zaprasza na kolejną transmisję. Tym razem zabrzmi "Tannhäuser". Dyrektor muzyczny Met James Levine przywraca nowojorskiej scenie kolejne wielkie dzieło Richarda Wagnera, zrealizowane wraz z reżyserem Ottonem Schenkiem w 1977 roku. Inscenizacje Schenka nie starzeją się, a artyści Met wspinają się na wyżyny swych talentów, występując pod batutą maestro Levina.
       – Tym, którzy wolą zadumać się przy okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, proponujemy 1 listopada seans „Nocy Walpurgi" – debiutu Marcina Bortkiewicza – opowiada Joanna Niewiadomska. – Wielokrotnie nagradzane na najważniejszych polskich festiwalach filmowych dzieło, można było zobaczyć we wrześniu w Kinie Światowid przedpremierowo.Teraz nareszcie trafiło do repertuaru.
       W kameralnym dramacie Bortkiewicza zobaczymy wybitną polską aktorkę – Małgorzatę Zajączkowską. Partneruje jej "nowa twarz polskiego kina" – Philippe Tłokiński. Akcja rozgrywa się 30 kwietnia 1969 roku w noc Walpurgi. Zgodnie z pogańskimi wierzeniami, ostatniego dnia kwietnia zaciera się granica między światem materialnym i duchowym. Metafora wyrażona w tytule determinuje sposób postrzegania filmu debiutanta. I rzeczywiście główna bohaterka, w pewnym sensie, rozprawia się z duchami przeszłości.
      
       „Wesołe Halloween dla dzieci" – 31 października o 12:00 – bilet wstępu: 10 zł. „Filmowe Zaduszki – Sinister 2" – 31 października o 20.30 – bilet wstępu: 10 zł . Transmisja z The Metropolitan Opera: „Tannhäuser" Richarda Wagnera – 31 października o 17:00 – bilet wstępu 50/40 zł. „Noc Walpurgi" – 1 listopada o 18:30 – bilet wstępu 16/14 zł.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)