UWAGA!

Zbliża się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

2013-10-08
Aktualizowany 2013-10-22 12:19
 
Elbląg, Zbliża się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

Zgodnie z tradycją w ostatni piątek października odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczna dawka strachu w postaci przeglądu filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu ostatnich miesięcy.

Ciemna sala kinowa, ogromny ekran, mrożące krew w żyłach sceny, strach, który nie pozwoli Ci usnąć nawet po powrocie do domu i czające się zło... Już 25 października, na tegorocznej Nocy Grozy i Horrorów pokazane zostaną cztery mroczne filmy. Każdy z nich jest inny, ale wszystkie trzymają w napięciu i przyspieszają bicie serca. W repertuarze znajdą się: remake kultowego horroru z lat 80. „Martwe zło", mroczna i zagadkowa „Obecność", przerażająca „Mama" oraz apokaliptyczny „World War Z". Kolejność emisji filmów ustala publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl. Głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20.00.
      
       Informacje o filmach:
       „Martwe zło”
       Evil Dead, USA 2013, 90'
       reżyseria: Fede Alvarez
       scenariusz: Rodo Sayagues, Fede Alvarez
       obsada: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Lou Taylor Pucci
       muzyka: Roque Banos
       Dom na uboczu, starożytna klątwa, nieustępliwe zło. Alvarez przedstawia nową interpretację klasycznej produkcji, zachowując przy tym nastrój oryginału. Najbardziej krwawy horror od czasów pierwszej wersji.
       Mia ma problem z uzależnieniem od narkotyków. Jej brat i przyjaciele chcą jej pomóc i zabierają ją na weekend do znajdującego się w lesie opuszczonego domku. Odnajdują tam tajemniczą Księgę Śmierci, po odczytaniu której przyzwany zostaje demon. Gdy złe moce opętują jedno z nich, reszta musi walczyć o przetrwanie.
       Wszystko w tym filmie jest dopracowane: zdjęcia, montaż, ilość i jakość efektów. Wszyscy fani gatunku na pewno się nie zawiodą.
      
       „Obecność”
       The Conjuring, Kanada, USA 2013, 112'
       reżyseria: James Wan
       scenariusz: Chad Hayes, Carey Hayes
       obsada: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston
       muzyka: Joseph Bishara
       Najnowszy film twórcy „Piły", Jamesa Wana. „Obecność" korzysta z prostych efektów, ale mimo to w trakcie oglądania serce bije coraz mocniej, a napięcie rośnie z każdą minutą.
       orraine i Ed Warrenowie to badacze zjawisk paranormalnych. Zostają wezwani na odludną farmę przez przerażoną rodzinę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez zjawę. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.
       To film, który przywodzi na myśl klasyczne horrory, przepełniony napięciem i atmosferą grozy, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem.
      
       „Mama”
       Mama, Hiszpania, Kanada 2013, 100'
       reżyseria: Andres Muschietti
       scenariusz: Andres Muschietti, Neil Cross, Barbara Muschietti
       obsada: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Daniel Kash
       muzyka: Fernando Velazquez
       Guillermo del Toro, twórca „Labirynty Fauna" oraz „Sierocińca", przedstawia mroczny thriller o nadprzyrodzonej sile matczynej miłości.
       Po zabójstwie matki, w tajemniczych okolicznościach znikają siostry Victoria i Lily. Lata poszukiwań nie przynoszą efektu. Dziewczynki odnajdują się w jednym z leśnych domków, trafiają pod opiekę wujka i jego dziewczyny Annabel. Z czasem siostry zaczynają akceptować nową rodzinę i wtedy w domu dochodzi do szeregu dziwnych wydarzeń, które pozwalają Annabel sądzić, że coś złego czai się w ciemności...
       „Mama" to przerażający, doskonale zrealizowany i świetnie zagrany horror, w którym napięcie rośnie z minuty na minutę, a mroczna zagadka z przeszłości nie daje spokoju.
      
       „World War Z”
       USA, Malta 2013, 116'
       reżyseria: Marc Foster
       scenariusz: Matthew Michael Carnahan, Drew Goddard, Damon Lindelof
       obsada: Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz
       muzyka: Marco Beltrami
       „World War Z" to zrealizowane z wielkim rozmachem świeże podejście do starego gatunku.
       Gerry Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Na niebie słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie przemienia zdrowych ludzi w coś trudnego do zdefiniowania, dzikiego. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień, co wkrótce staje się światową pandemią.
       To zaskakująco błyskotliwe, trzymające w napięciu i oryginalne uzupełnienie kanonu filmów o zombie.
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama