UWAGA!

Zbliża się ENEMEF: Noc S-F!

Elbląg, Zbliża się ENEMEF: Noc S-F!

16 sierpnia w kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc S-F. Miłośnicy tego gatunku znajdą w repertuarze: premierowo „Elizjum”, „Dystrykt 9”, „Looper - Pętla czasu” oraz „1000 lat po Ziemi”.Noc S-F to niepowtarzalna okazja, aby na całą noc przenieść się w przyszłość! To propozycja dla fanów futurystycznych wizji, obcych cywilizacji, technicznych cudów, a także porywającej fabuły i niesamowitych efektów specjalnych.

Fikcja naukowa czy wizje, które mogą stać się rzeczywistością? Wszystkie prezentowane w Multikinie 16 sierpnia filmy to nie tylko doskonale zrealizowane produkcje, ale także niezwykle wciągające historie. Tej nocy premierowo zaprezentowany zostanie najbardziej oczekiwany film wakacji – „Elizjum". Dodatkowo pokazane zostaną: przełomowy i wizjonerski "Dystrykt 9", nowatorski "Looper - Pętla czasu" oraz "1000 lat po Ziemi".Kolejność emisji filmów ustala publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów. Głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20.00.
       Na wszystkich uczestników ENEMEFu w Multikinie czeka Wielka Dolewka Coca Coli. Do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
       ENEMEF: Noc S-F odbędzie się 16 sierpnia (piątek) w 26 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.
      
       Informacje o filmach:
       „Elizjum” (PREMIEROWO!)
       Elysium, USA 2013, 97'
       scenariusz i reżyseria: Neil Blomkamp
       obsada: Matt Damon, Jodie Foster, Wagner Moura
       muzyka: Ryan Amon
       Najnowszy film Neila Blomkampa, twórcy przełomowego "Dystryktu 9".
       Rok 2159, obok siebie żyją, bardzo bogaci ludzie na sztucznej stacji Elysium i reszta na przeludnionej, zniszczonej Ziemi. Sekretarz Rhodes za wszelką cenę chce zachować luksusowy styl życia obywateli stacji. Ziemianie podejmują próby przedostania się na Elysium. Jeden z nich, Max, zgadza się podjąć niebezpieczną misję, która może nie tylko ocalić jego życie, ale także wprowadzić równowagę na świecie.
       Świetna obsada oraz zaskakująca fabuła są gwarancją bardzo intensywnego seansu.
      
       „Dystrykt 9”
       District 9, Kanada, Nowa Zelandia, RPA, USA 2009, 112'
       reżyseria: Neil Blomkamp
       scenariusz: Neil Blomkamp, Terri Tatchell
       obsada: Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt
       muzyka: Clinton Shorter
       "Dystrykt 9" to przełom w kinie fantastyczno-naukowym - film wizjonerski i brutalnie szczery. Pomimo niskiego budżetu zrealizowany z użyciem pierwszorzędnych efektów specjalnych.
       Akcja filmu zaczyna się w Republice Południowej Afryki. Statek kosmiczny z tysiącami obcych na pokładzie ląduje na Ziemi. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w tytułowym Dystrykcie 9, nad którym czuwać ma zbrojna organizacja. Mijają lata. Obszar ten przeradza się w odcięte od świata getto, w którym panują nędza i bezprawie. Korporacja decyduje o przeniesieniu obozu w inne miejsce.
       "Dystrykt 9" to nowatorska produkcja, która zmieniła oblicze kina science-fiction. Była nominowana do Oscara w czterech kategoriach, w tym za najlepszy film.
      
       „Looper - Pętla czasu”
      
Looper, Chiny, USA 2012, 118'
       scenariusz i reżyseria: Rian Johnson
       obsada: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt
       muzyka: Nathan Johnson
       "Looper - pętla czasu" to jeden z najlepszych filmów science-fiction ostatnich lat. Reżyser czerpał m.in. z: "Terminatora" czy "12 małp", by stworzyć oryginalną, inteligentną fabułę.
       Akcja filmu osadzona jest w przyszłości, w której odkryto sposób na podróże w czasie, uznane za władze za nielegalne. Wykorzystuje je czarny rynek i gangsterzy. Kiedy mafia chce się kogoś pozbyć, wysyła swoją ofiarę 30 lat w przeszłość, gdzie "looper" - płatny zabójca - wykonuje zlecenie. Jeden z nich dostaje zlecenie zabicia samego siebie z przyszłości.
       Ten film przekracza reguły gatunku science fiction, pojęcie czasu staje się względne, a rzeczywistość jest iluzją.
      
       „1000 lat po Ziemi”
       After Earth, USA 2013, 100'
       reżyseria: M. Night Shyamalan
       scenariusz: M. Night Shyamalan
       obsada: Will Smith, Jaden Smith, Zoe Kravitz
       muzyka: James Newton Howard
       Najnowszy film twórcy "Szóstego zmysłu" i "Znaków" - M. Night Shyamalana.
       Po straszliwym kataklizmie ludzkość przeniosła się na odległą planetę Nova Prime. 1000 lat później po tych wydarzeniach w trakcie podróży niedaleko Układu Słonecznego statek kosmiczny z legendarnym generałem Cypherem Raige z synem na pokładzie zmuszony jest awaryjnie wylądować na pełnej niebezpieczeństw Ziemi.
       Film z racji niezamierzenie zabawnych nieścisłości z pewnością nie zapisze się w kanonie kina s-f, ale może stanowić świetną rozrywkę.
      
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama