UWAGA!

"Zbliżenia" w Kinie Światowid

Elbląg, materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

"Zbliżenia" - nowy film fabularny Magdaleny Piekorz i scenarzysty Wojciecha Kuczoka, twórców nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni filmu "Pręgi", 24 października wchodzi na ekrany Kina Światowid.

Marta (Joanna Orleańska) ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu: „Martusiu, odbierz tu mama!” nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata, które spędziła z matką (Ewa Wiśniewska) pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawiają, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek. Mimo że prawie każda wizyta u mamy kończy się awanturą, Marta wciąż do niej wraca. Kobiety nie potrafią bez siebie żyć, dłuższa rozłąka jest dla nich cierpieniem. Tej sytuacji próbuje sprostać Jacek, który chce stworzyć z Martą prawdziwy dom…
       - To film o bliskości i jej konsekwencjach. O tym, że im bliżej siebie jesteśmy, tym bardziej potrafimy się ranić. Chcieliśmy opowiedzieć o codziennym zmaganiu się ludzi, którzy się kochają. Wierzę, że w filmie można się przejrzeć jak w lustrze i mam nadzieję, że „Zbliżenia” dadzą widzom taką możliwość – mówi reżyserka Magdalena Piekorz.
       gatunek: dramat psychologiczny
       produkcja: Polska
       premiera: 24 października 2014 (Polska) 17 września 2014 (świat)
       reżyseria: Magdalena Piekorz
       scenariusz: Wojciech Kuczok, Magdalena Piekorz
       Cena biletu: 14 złotych (normalny), 12 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Film beznadziejny, spokojnie można go sobie darować. Magdalena Piekorz, niestety nie powtórzyła sukcesu "Pręgów". To taka poprawna, szkolna produkcja, ani narracja, ani gra nie przekonują do tematu. ..
  • jezu, zgadzam sie, byłam dzisiaj i jedyna mysl, to po ch. .. ja tam poszlam
Reklama