UWAGA!

"Zło nie istnieje" w DKF

 Elbląg, "Zło nie istnieje" w DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka zaprasza na inauguracyjną projekcję. Początek sezonu spotkań już 13 stycznia o godz. 19:00.

Projekcje DKF-owe powracają do Kina Światowid po prawie miesięcznej przerwie. Pierwszy seans jest zawsze formą podsumowania poprzedniego sezonu. Widzowie dowiedzą się m.in., który film w minionym roku zdobył najwyższe oceny uczestników i otrzyma Nagrodę Publiczności Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A.Munka. Ponadto 13 stycznia wystartuje kolejna edycja konkursu dla klubowiczów. Powrócą również krótkometrażówki poprzedzające projekcję główną. Będą to produkcje wyróżnione na Festiwalu Filmów Jednominutowych.

13 stycznia widzowie obejrzą pierwszą jednominutówkę pt. „Pandemonium Pizza" (reż. Michał Pruszkowski), a także pełnometrażowy film Mohammada Rasoulofa „Zło nie istnieje”.

Prześladowany przez irańską władzę reżyser wraca w swoim nowym filmie do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko jego artystyczną, ale i obywatelską wolność. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci. Film „Zło nie istnieje” zdobył m.in.Złotego Niedźwiedzia, Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Gildii Filmowej na 70. MFF w Berlinie.

 

Reżyseria: Mohammad Rasoulof

Obsada: Ehsan Mirhosseini, Shaghayegh Shourian, Kaveh Ahangar, Mahtab Servati

Produkcja: Iran, Niemcy, Czechy 2020

Czas: 150 min

Kino Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama