UWAGA!

Zmartwychwstały w Kinie Światowid

 Zmartwychwstały w Kinie Światowid

Czy na biblijną historię można spojrzeć, jak na rasowy kryminał? „Zmartwychwstały" to spektakularna superprodukcja o rezurekcji Jezusa Chrystusa widziana oczami niewierzącego. Kino Światowid zaprasza od 18 do 31 marca.

Kevin Reynolds, twórca filmu „Robin Hood – książę złodziei", daje nam epicki obraz przedstawiony z dużym rozmachem, traktujący o czasach, w których żył Chrystus.
       Na prośbę Poncjusza Piłata, wpływowy rzymski setnik, Clavius, rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać powstanie, do którego w 40 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa, dochodzi pośród ludu Jeruzalem...
       W roli głównej występuje Joseph Fiennes znany między innymi z takich hitów jak „Zakochany Szekspir" czy „Wróg u bram". Aktor wcieli się w postać Klawiusza, rzymskiego żołnierza, któremu powierzono sprawę wyjaśnienia zniknięcia zwłok. – Kiedy przeczytałem scenariusz – wspomina Joseph Fiennes – zachwyciła mnie myśl, że można spojrzeć na tę biblijną historię jako na tajemnicze morderstwo. Podczas lektury scenariusza złapałem się na tym, że naprawdę nie wiem, jak może skończyć się ta historia. Bo kiedy patrzysz na to wszystko świeżym okiem, okazuje się, że zmartwychwstanie Jezusa jest matką wszystkich tajemniczych morderstw.
       "Zmartwychwstały" broni się jako opowieść o tym, że religia to nie monolit, tylko proces. Jako opowieść o zmianie, która może zajść w poszukującym odpowiedzi człowieku. A czy ten ją znajdzie? Cóż, może tylko wierzyć.
      
       Jakub Popielecki, Filmweb

      
       reżyseria: Kevin Reynolds
       scenariusz: Kevin Reynolds, Paul Aiello
       gatunek: dramat
       czas trwania: 107 minut
       produkcja: USA
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)