UWAGA!

Alternatywny Elbląski Klub Literacki: wygraj książkę

2014-08-12
Aktualizowany 2014-08-26 13:15
Elbląg, Alternatywny Elbląski Klub Literacki: wygraj książkę

Alternatywny Elbląski Klub Literacki jest dzieckiem Elbląskiej Sceny Literackiej i jednoczy coraz większą ilość twórców z Elbląga i okolic. Środowisko organizuje comiesięczne warsztaty literackie. Dwa lata temu światło dzienne ujrzała Antologia Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego „Z nieograniczoną odpowiedzialnością”. Dla naszych Czytelników mamy egzemplarz do wygrania. Sprawdź, czy wygrałaś.

Dwa lata temu światło dzienne ujrzała pierwsza (i jak na razie jedyna) Antologia Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego „Z nieograniczoną odpowiedzialnością”. To efekt kilkunastu miesięcy pracy warsztatowej członków Klubu, to wybrane teksty autorów w dużej części znanych ze scen literackich czy autorskich książek. To pierwsze dziecko Klubu, które rodziło się w bólach i radościach. W tej chwili dalej cieszy oko i serce, jest powodem do dumy i pewnie czeka już na siostrę/brata.
       W książce znajdują się teksty: Katarzyny Mikołajczak, Jacka Żukowskiego, Dominiki Lewickiej – Klucznik, Tomasza Walczaka, Anny Peplińskiej, Ireneusza Pietronia, Agnieszki Kopczyńskiej, Jagody Falarz, Anny Nowak, Roberta Lechwara, Amadeusza Pfeifera, Bogumiły Salmonowicz, Anny Piór, Artura Mościckiego, Marty Eisler-Wrzeszcz, Małgorzaty Anny Jędrzejewskiej.
      
       Tak o antologii pisze Małgorzata Anna Jędrzejewska:
       „W tym niezwykłym, o czym jestem przekonana, tomiku, który powstał jako efekt wielomiesięcznej pracy, zawarte są utwory wielu autorów. Są to osoby w różnym wieku, uprawiają różne zawody, mają za sobą, jedni krótsze, drudzy dłuższe, doświadczenie życiowe i różnią się niesamowicie w podejściu do każdego tematu, używając różnych rozwiązań poetyckich. I chyba w tym tkwi siła Klubu – nasi twórcy pięknie się różnią, a o to chyba w tym wszystkim chodzi…
       Antologia zawiera niewielki wybór twórczości klubowiczów, ale ja czekam co miesiąc na nowe wiersze i wracam do nich często, korzystając z takiego udogodnienia, jakim jest fejs. Ale też z tych powrotów wynika moje widzenie autorów zebranych w antologii, więc czytelnika niech nie zdziwi, jeśli widzę w nich coś więcej niż wynika z utworów.”
      
       Antologię wygrała Anna Marzec. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
       ***
       1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.
       2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie
       3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.
       4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.
       5. Nagrody rzeczowe nie są wysyłane pocztą.
       6. Nagrody rzeczowe należy odbierać osobiście w redakcji portEl.pl mieszczącej się w Elblągu przy ul. 1 Maja 1c. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30.
       Przeczytaj cały
regulamin konkursów portEl.pl
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama