UWAGA!

Angielska robota

2008-07-25
Aktualizowany 2008-07-25 23:23
Elbląg, Angielska robota

W piątek, 25 lipca na ekrany Multikina wchodzi „Angielska robota” - film sensacyjny inspirowany prawdziwymi zdarzeniami, które miały miejsce 37 lat temu w Londynie. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na dowolny seans filmu. Sprawdź, czy wygrałeś.

We wrześniu 1971 roku doszło w Londynie do brawurowej kradzieży w banku przy Baker Street. Złodzieje wydrążyli pod ziemią tunel do skarbca i ukradli ze skrytek depozytowych gotówkę i biżuterię wartości wielu milionów funtów. Nigdy nie znaleziono winnych i nie odzyskano skradzionych dóbr. Kradzież stulecia trafiła na pierwsze strony gazet, ale po paru dniach zapadła cisza, będąca wynikiem dekretu, ograniczającego swobodę wypowiedzi. Film rozwiewa tajemnicę, jaką owiana była ta historia. Nie tylko odkrywa przed nami zawartość skrytek bankowych, ale i prawdę o zatuszowanych wtedy sprawach morderstwa, korupcji i seks skandalu w kręgach rodziny królewskiej. W galerii uczestników tej mrocznej historii, sami złodzieje wydają się niewinni jak dzieci.
     Reżyseria Roger Donaldson, scenariusz: Ian LaFrenais, Dick Clement, Ian La Frenais. Obsada: James Faulkner, Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell Moore, Daniel Mays. Wielka Brytania, 2008.
     Podwójne zaproszenie na film wygrał Michał Wójcik. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama