UWAGA!

Filmowy „Tydzień z Rzeczpospolitą”

W ramach tegorocznej edycji „Tygodnia z Rzeczpospolitą” w kinie Światowid obejrzeć będzie można dwa filmy: „Sztuczki” i „Wszystko będzie dobrze”. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania 8 podwójnych zaproszeń na te filmy. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Elbląski „Tydzień z Rzeczpospolitą” rozpocznie się 25 lutego i potrwa do 3 marca. W tych dniach w CKiWM Światowid prezentowane będą najciekawsze i najważniejsze - zdaniem redaktorów dziennika „Rzeczpospolita” – wybrane wydarzenia kulturalne minionego roku. I tak na ekranie kina Światowid zobaczyć będzie można dwa ogłoszone „Zachwytami 2007” filmy: „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego „Sztuczki” oraz „Wszystko będzie dobrze” Tomasza Wiszniewskiego.
     
     Sztuczki
     Sześcioletni Stefek postanawia rzucić wyzwanie opatrzności. Chłopiec wierzy, że sprowokowany przez niego ciąg drobnych zdarzeń pozwoli mu zbliżyć się do ojca, który porzucił matkę dla innej kobiety. Siostra Stefka, 17 letnia Elka, uczy go, jak przekupić los drobnymi ofiarami. Jednak w decydującej chwili dzieci nie mają nic cennego do poświęcenia. W swojej grze z przeznaczeniem Stefek decyduje się niebezpiecznie podnieść stawkę...
     Scenariusz i reżyseria Andrzej Jakimowski. Obsada: Damian Ul, Ewelina Walendziak, Tomasz Sapryk, Iwona Fornalczyk. Polska 2007.
     
     Wszystko będzie dobrze

 


     Piękne, letnie południe. Skrajem drogi biegnie dwunastoletni Paweł, za nim na rowerze jedzie Andrzej. Chłopiec jest utalentowanym sportowcem, który osiąga doskonałe wyniki w biegach na długich dystansach, mężczyzna jest jego nauczycielem wf. Obydwaj z różnych powodów wyruszają w wyjątkową podróż do Częstochowy. Bohaterów połączy rodząca się przyjaźń i przekonanie, że wiara jest w stanie przenosić góry, nawet, kiedy trzeba pokonywać strome i kręte ścieżki życia. Ich wspólna droga będzie niezwykłą przygodą, podczas której przekonają się, że niemożliwe, przy odrobinie nadziei, staje się możliwe. By odkryć sens tej wyprawy, będą potrzebować czasu, siły i…
     Reżyseria Tomasz Wiszniewski, scenariusz: Rafał Szamburski, Tomasz Wiszniewski, Robert Brutter. Obsada: Robert Więckiewicz, Adam Werstak, Izabela Dąbrowska, Beata Kawka. Polska, 2007.
     
     Film „Sztuczki” oglądać będzie można w kinie Światowid w dniach od 26 lutego do 2 marca. Przed projekcją filmu ,,Wszystko będzie dobrze” w piątek 29 lutego o godzinie 19 odbędzie się spotkanie z jego reżyserem Tomaszem Wiszniewskim, które poprowadzi Barbara Hollender z „Rzeczpospolitej”.
     
     Podwójne zaproszenia na ,,Wszystko będzie dobrze” i spotkanie z reżyserem (29 lutego, godz. 19) wygrali: Agnieszka Janczyńska, Angela Boniecka. Anna Marciniak, Danuta Kutko, Joanna Łuczak i Tomasz Kurowski. Podwójne zaproszenia na „Sztuczki” (1 marca, godz. 17) wygrała Agnieszka Kurek i Rafał Wawrzyk. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.

oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama