UWAGA!

Kino Światowid. DKF: Nawet deszcz

 mat. prasowe dystrybutora filmu
mat. prasowe dystrybutora filmu

Podczas najbliższego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Filmowym wyświetlony zostanie hiszpański dramat historyczny "Nawet deszcz". Film w kinie Światowid już w czwartek, 13 października o godz. 19. Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń. Sprawdź, czy wygrałaś.

Sebastian - reżyser idealista i jego producent Costa realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Sebastian pragnie ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników - żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Costy natomiast zupełnie nie interesuje los biednych Indian - najważniejszy dla niego jest budżet. Dlatego postanawia kręcić w Boliwii, najtańszym i najbardziej indiańskim z krajów Ameryki Łacińskiej. Jednak w trakcie zdjęć w regionie wybucha tzw. "wojna o wodę", zamieszki i strajki spowodowane prywatyzacją wodociągów. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu - w filmie i w rzeczywistości.
       Reżyseria Iciar Bollain, scenariusz Paul Laverty. Obada: Gael Garcia Bernal, Luis Tosar, Raul Arevalo. Hiszpania, 2010.
      
       Kolumb odkrył Amerykę w 1492 roku.
      
Podwójne zaproszenia wygrały: Ewelina Wódka-Stanczak, Olga Stolarz, Natalia Jankowska, Monika Gajur, Mariola Radwan. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
oprac. OK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)