UWAGA!

Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2014 - wygraj płytę

2014-07-29
Aktualizowany 2014-08-04 12:05
Elbląg, Łukasz Długosz
Łukasz Długosz

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza 3 sierpnia na kolejny koncert XVII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2014 zatytułowany „Jesień, Zima, Wiosna, Lato – po prostu Vivaldi”. Gościem tego koncertu będzie Łukasz Długosz, któremu będzie towarzyszyć kwartet. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania płytę artysty z utworami Vivaldiego. Sprawdź, czy wygrałaś.

Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium (Niemcy), Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz Yale University w New Haven (USA). Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. w Paryżu (Francja), Monachium (Niemcy), Odense (Dania), Viggiano (Włochy).
       Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Agnieszka Duczmal, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk. Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W styczniu 2010 artysta zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.
       Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak: BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic.
       Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji.
       Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród m.in. :Gloria Artis, Gasteig-Musikpreis (Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego(Polska), Zeit-Preis
       ( Niemcy), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy).
       Podczas niedzielnego koncertu artyście będzie towarzyszył kwartet w składzie: Katarzyna Kowacz – I skrzypce, Katarzyna Rogalska - II skrzypce, Małgorzata Chomicz – altówka, Alicja lach-Owsiany – wiolonczela. Więcej nt. LSM w Bażantarni w artykule.
      

       Płytę Łukasza Długosza wygrała Aleksandra Małkowska. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
       ***
       1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.
       2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie
       3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.
       4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.
       5. Nagrody rzeczowe nie są wysyłane pocztą.
       6. Nagrody rzeczowe należy odbierać osobiście w redakcji portEl.pl mieszczącej się w Elblągu przy ul. 1 Maja 1c. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30.
       Przeczytaj cały regulamin konkursów portEl.pl.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama