UWAGA!

Muzyka filmowa w Elblągu

 Muzyka filmowa w Elblągu

Krzysztof Jakowicz, Hadrian Tabęcki i Elbląska Orkiestra Kameralna czyli próba połączenia młodości i mistrzowskiego doświadczenia. To jednocześnie popularyzacja polskiej kameralistyki w lekkiej, łatwej i przyjemnej formie, przy wykorzystaniu filmowych inspiracji. Już w piątek 1 października koncert hitów muzyki filmowej! Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia!  Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Już za kilka dni, w sali elbląskiego teatru, będziemy mogli poznać nowy wizerunek Krzysztofa Jakowicza, Septetu Kameleon i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Krzysztof Jakowicz to wybitny polski wirtuoz, wychowawca wielu pokoleń utalentowanych skrzypków. Występował z najlepszymi, światowej sławy, orkiestrami, prezentując utwory najwybitniejszych kompozytorów muzyki poważnej. Hadrian Tabęcki to młode pokolenie polskich kompozytorów, klasycznie wykształconych, ale nie unikających wykorzystywania popularnych środków wyrazu w swojej twórczości. Septet Kameleon przez niego stworzony to uniwersalni muzycy, którzy w swoim repertuarze mają utwory od muzyki klasycznej po rockową, od piosenki i muzyki do spektakli i filmów, po eksperymentalne happeningi artystyczne. To radość improwizacji i wirtuozeria wykonania. Elbląska Orkiestra Kameralna to z kolei grupa młodych muzyków, pod kierunkiem Pawła Kuklińskiego, którzy szukają swej tożsamości na muzycznej scenie. Głównym obszarem ich zainteresowań pozostaje muzyka klasyczna, ale dotychczasowe, udane występy z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Turnauem, zespołem Raz, Dwa, Trzy, czy Jerzym Satanowskim, pokazują, że muzycy dobrze czują sie również w popowym i poetyckim repertuarze.
       Wszytskich łączy muzyka, a właściwie radość z jej grania, zabawa konwencją, zderzenie klasyki z nowoczesnością czyli próba przekraczania granic. Krzysztof Jakowicz, ze swoim bogatym repertuarem i doświadczeniem, mógłby dziś właściwie odcinać kupony od swoich artystycznych dokonań, przewodzić festiwalowym jury, pisać wspomnieniowe dykteryjki czy kontemplować swoje dokonania w domowym zaciszu, z kieliszkiem wytrawnego chianti. Staje jednak na scenie z młodym pokoleniem klasycznych muzyków i swoje mistrzowskie doświadczenie konfrontuje z kulturą popularną. Konfrontuje z dużym powodzeniem, bo nie tylko mistrzowsko gra na skrzypcach, recytuje wiersze, ale jest też konferansjerem, który prowadzi dialog z publicznością. Wszystko to powoduje, że koncert jest jednocześnie formą spotkania towarzyskiego, miłym relaksem dla wszystkich i ucztą dla melomanów i kinomanów.
       Melomani, którzy chcą posłuchać muzycznych hitów filmowych, takich jak „Casablanca”, „Love story”, „Ojciec chrzestny”, „Kobieta i mężczyzna”, „James Bond” czy „Noce i dnie”, „Pan Wołodyjowski”, w mistrzowskim wykonaniu muszą się śpieszyć, bo biletów ubywa z dnia na dzień. Można je jeszcze kupić (w cenie 20 i 30 zł) w kasie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
Leszek Sarnowski

      
       Projekt "Tango moja miłóść" Krzysztofa Jakowicza był nominowany do Fryderyka w 2005 roku. Podwójne zaproszenia na piątkowy koncert wygrali: Alicja Kujawska i Radosław Domżalski. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)