UWAGA!

Noc Horrorów

2008-03-28
Aktualizowany 2008-03-28 11:35
Elbląg, Kadr z filmu „The Grudge – Klątwa 2”.
Kadr z filmu „The Grudge – Klątwa 2”.

W piątek 28 marca Multikino zaprasza na Nocny Maraton Filmowy z trzema horrorami w roli głównej: „1408”, „Klątwa 2” i premierowym filmem „Oko”. Początek o godz. 22. Dla naszych pełnoletnich Czytelników mamy do wygrania 5 podwójnych zaproszeń. Sprawdź, czy wygrałeś jedno z nich.

1408
     Znany pisarz, autor horrorów Mike Enslin, wierzy jedynie w to, co zobaczy na własne oczy, czego dane jest mu dotknąć. Napisał masę bestsellerów, w których podważa obecność zjawisk paranormalnych w większości cieszących się złą sławą nawiedzonych domów, w których rzekomo grasują duchy. Nie udało mu się nigdzie znaleźć dowodu na istnienie życia po życiu. Jego niewzruszone przekonanie będzie jednak musiało ulec zmianie, gdy bohater wynajmie apartament w tajemniczym hotelu Dolphin. Lekceważąc ostrzeżenia dyrektora hotelu, pisarz postanawia zamieszkać w nawiedzonym pokoju nr 1408, który od lat stoi pusty.
     Reżyseria Mikael Hafstrom, scenariusz: Scott Alexander, Matt Greenberg, Larry Karaszewski. Obsada: John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack, Tony Shalhoub. USA 2007.
     
     The Grudge – Klątwa 2
     Aubrey Davis dowiaduje się od matki, że Karen, jej siostra leży w szpitalu w Japonii. Okazuje się też, że Karen jest zamieszana w śmierć swojego chłopaka, który zginął w pożarze domu w Tokio. Ponieważ pani Davis jest zbyt chora, by pojechać do Japonii, prosi o to córkę. Chce by ta pojechała do Tokio i przywiozła Karen do domu. Krótko po przyjeździe do Tokio, Aubrey spotyka reportera i fotografa Easona. Chłopak ostrzega ją, że Karen jest w niewoli czegoś niewidzialnego i bardzo niebezpiecznego.
     Reżyseria Takashi Shimizu, scenariusz Stephen Susco. Obsada: Sarah Michelle Gellar, Amber Tamblyn. USA 2006
     
     Oko
     Sydney Wells jest znaną skrzypaczką z Los Angeles – inteligentną, utalentowaną i całkowicie niezależną kobietą, która straciła wzrok na skutek wypadku w dzieciństwie. Teraz przechodzi skomplikowany zabieg przeszczepienia rogówki, mający przywrócić jej wzrok po ponad dwudziestu latach ślepoty. Po operacji neurochirurg, doktor Paul Faulkner czuje się w obowiązku pomóc Sydney w trudnym procesie rekonwalescencji. Dzięki pomocy jego i starszej siostry, Helen, świat Sydney powoli zaczyna układać się od nowa. Ale jej szczęście nie trwa długo... Dziewczynę zaczynają prześladować nie mające żadnego naukowego wyjaśnienia dziwaczne i przerażające wizje. Czy to tylko chwilowy efekt operacji? Może koszmary spowodowane są oswajaniem się bohaterki z faktem, że zaczęła widzieć? Czy to raczej wytwory jej wyobraźni? A może coś znacznie gorszego?
     Reżyseria David Moreau, Xavier Palud, scenariusz Sebastian Gutierrez. Obsada: Jessica Alba, Alessandro Nivola, Parker Posey. USA 2008.
     
     Podwójne zaproszenia na maraton wygrali: Wawrzyniec Pruszak, Przemysław Prądzyński, Tomasz Szulc, Marcin Magalski i Paweł Buczyński. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama