UWAGA!

Paula, Karol, Mjazzga

 Paula, Karol, Mjazzga

W niedzielę (3 czerwca) o godz. 20:15 w klubie Mjazzga wystąpi folkowa grupa Paula i Karol. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenie na koncert. Sprawdź, czy wygrałaś.

Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale też wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą.
       Po wydaniu EP-ki "Goodnight Warsaw" w grudniu 2009 roku i rok później po wydaniu pierwszego studyjnego albumu "Overshare", zespół zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach, na blogach i wśród fanów w całej Polsce.
       Paula i Karol szybko zyskali status jednej z najciekawszych i najbardziej oryginalnych krajowych grup. Piosenki Pauli i Karola to nie tylko chwytliwe melodie, ale też teksty, z których bije szczerość, poczucie wspólnoty i dystans do postmodernistycznej pozy. Uniwersalny przekaz grupy trafia do słuchaczy niezależnie od wieku i narodowości dlatego Paula i Karol szybko stali się jednym z chętniej zapraszanych polskich zespołów przez zagranicznych promotorów koncertowych. Zespół reprezentował alternatywną polską kulturę na międzynarodowych festiwalach w Islandii, Niemczech, Holandii, na Ukrainie, we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także podczas europejskich tras koncertowych. Ale to oczywiście nie koniec zagranicznych wojaży! W maju zespół wystąpił w Wielkiej Brytanii na The Great Escape i Liverpool Sound City, w lipcu zagra na niemieckim Juicy Beats, a w październiku na austriackim Vienna Waves. Jesienią planowana jest także kolejna europejska trasa koncertowa.
       Paula i Karol koncertują i komponują wspólnie z Christophem Thunem i Staszkiem Wróblem na perkusji, Krzyśkiem Pożarowskim na basie i Szymonem Najderem na gitarze elektrycznej. Owocem tej współpracy jest najnowszy album zespołu pt. „Whole Again”. Na płycie znajdziemy 12 premierowych kompozycji z gościnnym udziałem takich muzyków jak Piotr Zabrodzki, czy Radek Łukasiewicz z Pustek. Oprócz pozytywnej energii i melodii, z których znani są Paula i Karol, na płycie znajdziemy też eksperymenty z brzmieniem i odkryjemy liryczną stronę muzyków. „Whole Again” to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych albumów polskich tego roku wpisujący się w światowy nurt nowego folku reprezentowanego przez takie grupy jak Mumford & Sons, Noah and the Whale, czy Alabama Shakes.
       Paula i Karol - zaraz po zakończeniu trasy po Wielkiej Brytanii, po sukcesach na wielu najlepszych zagranicznych i polskich scenach (w polsce m.in. Open'er, OFF Festival, Jarocin, Malta, Era Nowe Horyzonty...) w końcu trafią również do Elbląga. Brytyjski "The Guardian" umieścił Paulę i Karola na liście "Dźwięk świata 2011" prezentującej najciekawsze młode zespoły spoza Wysp.
      
       Pojedyncze zaproszenie na koncert wygrała Aleksandra Ciesielska. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
opr.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)