UWAGA!

Recital Piotra Machalicy

Recital Piotra Machalicy

We wtorek 15 czerwca Centrum Spotkań Europejskich Światowid podsumuje mijający Rok Kulturalny. Tradycyjnie będzie to też okazja do wręczenia Światowidów - nagród, które otrzymują instytucje, firmy, które w szczególny sposób wspomagały działalność CSE Światowid. Na zakończenie gali wystąpi Piotr Machalica z recitalem „Brassens i Okudżawa”. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert. Sprawdź, czy wygrałaś.

Piotr Machalica należy do grona aktorów, którzy doskonale czują się zarówno przed kamerą, jak i w teatrze, w rolach dramatycznych i komediowych. Do swoich ról dołączył jeszcze jedną, bardzo ważną – wykonawcy piosenek. Do tej roli dojrzewał powoli, choć piosenka tkwiła w nim „od zawsze”.
       W pamięci widzów zapisał się jako jeden z wykonawców spektaklu z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego Zimy żal w reżyserii Magdy Umer. Spotkanie z piosenką Starszych Panów było bardzo ważnym momentem w jego muzycznej karierze - ukształtowało gust muzyczny aktora. Kolejny spektakl kabaretowy - Big Zbig Show umożliwił spełnienie młodzieńczych marzeń aktora o śpiewaniu w kapeli rockowej. Potem nastąpiło zauroczenie piosenkami Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa w tłumaczeniu, m.in. Wojciecha Młynarskiego. Ważny stał się tekst i sens piosenki. To umożliwia aktorowi pokazanie wachlarza swoich możliwości interpretacyjnych, a także dobry kontakt z widzem.
       Koncert „Brassens i Okudżawa” to jeszcze jedna kreacja Piotra Machalicy – tym razem zamknięta i dopowiedziana, a właściwie „dośpiewana”. Dzięki niemu, możemy sobie przypomnieć piękne piosenki Brassensa i Okudżawy w niezwykłej interpretacji, usłyszeć ciepły, kojący, o ciekawej barwie głos...
       Podsumowanie Roku Kulturalnego 2009/2010 odbędzie się we wtorek (15 czerwca) o godz. 18 w dużej sali kina Światowid.
      
       Podwójne zaproszenia na imprezę wygrały Agnieszka Bloch i Emilia Dworzyńska. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)