UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz Ja: pisz i wygrywaj

Teraz Ja: pisz i wygrywaj

Zapraszamy Czytelników do wyrażania własnych opinii, dzielenia się różnymi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi naszego miasta. W dziale Teraz Ja mogą znaleźć się teksty, fotoreportaże i filmiki. Na ich autorów czekają nagrody pieniężne.

W tym dziale mogą znaleźć się teksty, fotoreportaże i filmy wideo napisane przez Czytelników Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl.
      
       Na ich autorów czekają nagrody finansowe: 111,11 zł za najwyżej oceniony tekst w tygodniu (ocena na podstawie głosowania czytelników) oraz 222,22 zł za największą liczbę materiałów opublikowanych w danym miesiącu.
      
       Szczegółowy regulamin konkursu oraz teksty Czytelników znaleźć można w dziale Teraz Ja.
      
       Na zgłoszenia czekamy pod adresem redakcja@portEl.pl
`
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Moim zdaniem Elbląg to jest odpowiednie miasto dla osób starszych, które mają problemy z zapamiętywaniem np. ulic. Jest to dobre rozwiązanie. Mówiąc szczerze to Elbląg to nie jest za bogate miasto więc nie ma nie wiadomo jakich luksusów. Można jednak wystarczająco wypocząć. Ale jest to miasto nie zbyt bezpieczne, ponieważ po ulicach w biały dzień chodzi dużo bańdziorów i bezdomnych. Czasami dzieci boją się takich ludzi np. JA. Kiedyś miałam taki przypadek, że jakiś pijak mnie zaczepił byłam wtedy cała roztrzęsiona i nie wiedziałam co mam robić, miałam 6 lat. Więc trzeba zadbać o nasze bezpieczeństwo. Elbląg jest miastem nie za ładnym, ale jest to jednak nasze miasto więc my musimy o nie zadbać musimy wiedzieć jak to zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 13
  AleksandraKunicka(2013-12-30)
 • Jestem Elblążankom od 39lat ale tak jak nasz kochany Żad o nas dba, troszczy się to widać gołym okiem mlodzi wyjechali za granicę za chlebem pozostali schorowani staruszki, nie ma ulicy gdzie starsza osoba poruszajaca się o kulach czy na wozku nie miała problemow przemieszczać sie bez potknięc, pelno wszędzie schodów, dziur jak może na to Żad tak przez palce patrzec bo was kochani Żadowcy to nie dotyczy ani waszych rodzin a czas zacząc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 14
  (2014-01-04)
 • Żad, Żadowcy??? O co biega? Co to kto to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 4
  (2014-01-04)
 • Jak to o co biega? Przecież napisała, że jest Elblążankom. Już wiadomo o co biega?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 4
  (2014-01-04)
 • Moi Drodzy poco się unosić być moze ta osoba nie spojrzała na pulpit i napisała o 1 lit więcej sory to nie o to chodzi ale ma racje to co pisze, my na razie mlodzi na tyle ze nam nie potrzeba kul sprawnie chodzimy ale na pewno kiedyś bedzie inaczej, powinnismy byc dla siebie milsi, szanować sie na wzajem. Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2014-01-22)
 • " O muj borze! Jak morzna robic takie blendy!" " Żąd" , a ja czytam Żyd! NIe podoba mi sie placenie za najwieksza ilosc tesktow. Przez to powstaje wiele gniotow o niczym, aby tylko nabuc licznik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 5
  gosc1(2014-04-01)
 • a moim zdaniem niemacie państwo racji. jak elbląg niejest ładny?jest i to bardzo ! jest wiele miejsc w elblągu gdzie jest ładnie wiem o tym bo sam uczęszczam z rodziną na spacery, owszem są też miejsca niezadbane jak by zapomiane ale wychodze z założenia że i w brzydkim otoczeniu znajdzie sie skrawek piękna godnego zapamiętanie. ile osób z państwa ma wspomień z miejsc o których sie nie pamieta na codzień. moim zdaniem nie można oceniać ludzi czy są bezdomni czy w stanie upojenia alkoholowego oni też mają wspomienia a może dopiero ich szukaja są elblążaninami, wystarczy sie uśmiechać i szukać swoich miejsc takich które zapamietamy i bedziemy wspominać opowiadając swoim wnuką jak to kiedyś elbląg nasz wyglądał. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  RYSBRUZD(2014-07-29)
 • Takie teksty można usłyszeć w każdym mieście - od małej mieściny do samej Warszawy, typu: "co za okropne miasto, tu się nie da żyć, młodzi uciekają stąd. .. ' Kiedyś w angielskiej gazecie typu tabloid słyszałem taki tekst: 'How to stop Brain Drain? Why do young talented Britons emgrate to America? Ludzie w Nowym Jorku także mówią: 'In California we have far better opportunities, let's go west'. Przecież to jakiś obłęd. Ludzie myślą, że gdy będą w ładniejszym miejscu do życia, to będzie im łatwiej. Wcale nie - bo tam będzie drożej i rywalizacja na rynku pracy większa. Praca tam owszem jest, ale są większe wymagania co do kwalifikacji zawodowych, umiejętności. Często Ci co u nas sobie nie radzili, to i tam na zachodzie sobie nie radzą i żyją jak bezdomni, ciągle na dużym debecie na swoim koncie. Jak ktoś jest optymistą i głodny sukcesu, to gdzie by nie mieszkał, to będzie szczęśliwy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Belf1311(2014-11-12)
 • "Jestem Elblążankom od 39lat ale tak jak nasz kochany Żad " - w jakim to języku???? Mój Boże!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  realista1(2015-07-09)
 • A tak na marginesie, kiedy będzie czysto w Elblągu. Stare Miasto to jedno brudne i zasyfiona część Elbląga, kiedy nasi super gospodarze wezmą się za porządki bo po tym co widać w mieście pokazują swą opinię o sobie jacy sami są czyści i jak utrzymują prywatnie porządek u siebie. następnie po co w Elblągu straż miejska chyba tylko dla pokazu, czy tych darmozjadów, ktoś kontroluje podczas ich pracy w terenie daleko nie trzeba iść tylko do parku przy Fontannie na 1- go Maja i zobaczyć jak ciężko pracują, grzejąc ławki czy na tym ich praca polega, byłem świadkiem jak pod ich nosem idzie sobie pani z pieskiem no i dziwo piesek się załatwił na oczach strażników odpoczywających po ciężkiej pracy ta pani jak to jest nie sprzątnęła po swym pupilu a ci super panowie nawet nie zareagowali na to siedząc sobie jak by nigdy nic pytam się za co pobierają tak wysokie wynagrodzenia za służbę czy za siedzenie i nic nie robienie. Dalej jestem za likwidacja tych darmozjadów i leni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  rysiaczek(2015-07-12)
 • Ludzie, zacznijcie dbać o poprawność językową, bo sami wystawiacie sobie złą opinię. Dysleksja, dysgrafia i inne dysy nie są żadnym usprawiedliwieniem, bo każdy tekst przed zamieszczeniem można sprawdzić i poprawić. Jak można być tak niedbałym? Wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  ileżmożna?(2015-08-01)
 • Elbląg był pięknym miastem przed drugą wojną światową co doskonale widać na starych fotografiach i pocztówkach. Nie mam na myśli tylko starówki naszego miasta ale także miedzy innymi rejon dworca PKP. Znajdował się tam piękny, duży, zadbany park w którym był staw. Miasto nasze po zawierusze wojennej bardzo wolno się odradza ale jednak to robi co widać dookoła. W parku Kajki przywrócono cudowny ogród różany, przed dworcem nie ma parku ale jest nowocześnie i ciekawie. Okolice góry Chrobrego corocznie udoskonalane, byśmy my Elblążanie aktywnie mogli spędzać czas. Dużym plusem jest budżet obywatelski, dzięki, któremu mamy bezpośredni wpływ na zmiany w naszym mieście. Stare kamienice na bieżąco są odnawiane. Jak na tak bardzo biedne miasto to i tak nie źle, jak ktoś nie wierzy to proszę odwiedzić Łódź. Elbląg, by powrócić do piękności potrzebuje, czasu, pieniędzy i dobrych gospodarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 0
  (2015-09-18)