UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wesele Żuławskie - wygraj bilet

2012-09-13
Aktualizowany 2012-09-13 13:16
 
Elbląg, Fragment spektaklu,
Fragment spektaklu, fot. nadesłana

Wesele Żuławskie to spektakl teatralny po raz pierwszy przedstawiający, jak wyglądało wyprawianie wesela na terenie Żuław Gdańskich w XVII wieku. Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Spektakl ukazuje pieśni, muzykę, tańce i obrzędy dawnej epoki wraz z życiem codziennym ówczesnych mieszkańców Żuław Gdańskich.
      
       Pierwsza części widowiska skupia się na prezentacji różnych dziedzin kultury: społecznej, gospodarczej i rodzinnej. Przedstawiane postaci podlegają do dzisiaj aktualnym dylematom i nastrojom - samotności, wyboru drogi życiowej i miłości. Uczucia te wyrażają piękne słowa pieśni, nie tylko z epoki, ale także skomponowane specjalnie do spektaklu.
      
       Druga przedstawia samo wesele z pieśniami, muzyką i tańcami weselnymi z epoki. W proporcji do posiadanych źródeł historycznych i środków śpiewogra ukazuje również odtworzone stroje z epoki prezentujące różne trendy mody panujące w XVII w. To wszystko stanowi dziedzictwo kulturowe społeczności żuławskiej, wpisane integralnie w kulturę Miasta Gdańska, promieniującego na obszar swoich ziemskich własności.
      
       „Wesele Żuławskie z XVII w.”, 14 września, godz. 18, Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety: 10 zł, do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Stary Rynek 25.
      
       Podwójnych zaproszenia wygrali: Ewa Rekść, Aleksandra Bońka, Iwona Dąbrowska, Dorota Czarnotta, Marek Jasiński. Gratulujemy, potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
       Nagroda do odebrania osobiście w Galerii El bezpośrednio przed spektaklem.
      

       Regulamin konkursów portEl.pl.
      
oprac. ASZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama