UWAGA!

Wesele Żuławskie - wygraj bilet

 Elbląg, Fragment spektaklu,
Fragment spektaklu, fot. nadesłana

Wesele Żuławskie to spektakl teatralny po raz pierwszy przedstawiający, jak wyglądało wyprawianie wesela na terenie Żuław Gdańskich w XVII wieku. Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Spektakl ukazuje pieśni, muzykę, tańce i obrzędy dawnej epoki wraz z życiem codziennym ówczesnych mieszkańców Żuław Gdańskich.
      
       Pierwsza części widowiska skupia się na prezentacji różnych dziedzin kultury: społecznej, gospodarczej i rodzinnej. Przedstawiane postaci podlegają do dzisiaj aktualnym dylematom i nastrojom - samotności, wyboru drogi życiowej i miłości. Uczucia te wyrażają piękne słowa pieśni, nie tylko z epoki, ale także skomponowane specjalnie do spektaklu.
      
       Druga przedstawia samo wesele z pieśniami, muzyką i tańcami weselnymi z epoki. W proporcji do posiadanych źródeł historycznych i środków śpiewogra ukazuje również odtworzone stroje z epoki prezentujące różne trendy mody panujące w XVII w. To wszystko stanowi dziedzictwo kulturowe społeczności żuławskiej, wpisane integralnie w kulturę Miasta Gdańska, promieniującego na obszar swoich ziemskich własności.
      
       „Wesele Żuławskie z XVII w.”, 14 września, godz. 18, Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety: 10 zł, do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Stary Rynek 25.
      
       Podwójnych zaproszenia wygrali: Ewa Rekść, Aleksandra Bońka, Iwona Dąbrowska, Dorota Czarnotta, Marek Jasiński. Gratulujemy, potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
       Nagroda do odebrania osobiście w Galerii El bezpośrednio przed spektaklem.
      

       Regulamin konkursów portEl.pl.
      
oprac. ASZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama