UWAGA!

Zaproszenia na Baltic Cup rozdane!

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w Elblągu w dniach 22 - 24 października. Dla naszych Czytelników mamy osiem pojedynczych zaproszeń na sobotnią i niedzielną część imprezy. Sprawdź, czy wygrałaś.

Rok 1999 był dla historii elbląskiego, ale i polskiego tańca przełomowy. To wtedy po raz pierwszy odbyły się w Elblągu Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych. Formacja Standardowa LOTOS - Jantar wywalczyła tytuł Mistrza Świata, jedyny taki taneczny tytuł w Polsce, a organizatorzy Mistrzostw wpadli na pomysł przygotowania w Elblągu Festiwalu Tańca. Za niespełna dwa tygodnie, podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, elbląscy tancerze staną przed szansą powtórzenia tamtego sukcesu.
       Nazwa festiwalu Baltic Cup jest doskonale znana tancerzom w Europie, a często również na świecie. Międzynarodowy Festiwal Tańca
       Baltic Cup to jeden z największych turniejów tańca w regionie Morza Bałtyckiego. W uznaniu zasług dla rozwoju światowego ruchu tanecznego, przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT), International Dance Sport Federation (IDSF) w roku 2000 przyznała Elbląskiemu Klubowi Tańca „Jantar” prawo organizacji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.
       Baltic Cup to nie tylko zawody sportowe, to prawdziwy Festiwal Tańca, stąd obecne od 10 lat pokazy specjalne, podczas których goście Festiwalu mieli możliwość poznania różnych form tańca. Od flamenco, tańca irlandzkiego, ludowego, tańca brzucha po występy grupy tanecznej Volt Agustina Egurroli, formacji tanecznych zarówno z Polski, jak i zagranicy.
       - Na elbląskim parkiecie gościliśmy wielkie taneczne gwiazdy - siedemnastokrotnych Mistrzów Świata w Tańcach Standardowych Marcusa i Karen Hilton z Wielkiej Brytanii – przypomina Magdalena Czarnocka - Wielokrotnych zawodowych Mistrzów Polski w Stylu Standardowym - Lecha i Annę Romankiewiczów oraz w Stylu Latynoamerykańskim - Wojciecha i Barbarę Przemienieckich, włoską parę Michelle Bonsignori i Monicę Baldasseroni, Wicemistrzów Europy w Tańcach Standardowych. Z pokazem wystąpili również Wicemistrzowie Świata par zawodowych – Michał Malitowski i Joanne Leunis, czy Mistrzowie Świata w kategorii kabaret – Eric Luna i Georgia Ambarian ze Stanów Zjednoczonych.
       W tym roku również nie zabraknie gwiazd. W Elblągu wystąpią: Franco Formica i Oxana Lebedew – Mistrzowie Niemiec i II Wicemistrzowie Świata par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich, Teatr Ruchu Ocelot z artystyczno-akrobatycznym show. Przygotowano też pokazy tańca par niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, a dodatkowo w trakcie sobotniej gali będzie można obejrzeć najlepsze na świecie standardowe formacje taneczne podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych. Po raz pierwszy pojawi się na nich egzotyczny zespół z Mongolii.
       Tegoroczny Baltic Cup to również targi taneczne, na które organizatorzy zaprosili bardzo różnorodnych wystawców, pomogą oni zapoznać się gościom ze wszystkimi nowościami w branży tanecznej. Oprócz tego zaplanowano pokazy filmów tanecznych, wystawę, konkursy plastyczny i fotograficzny.
       Baltic Cup na przestrzeni lat stał się nie tylko Festiwalem o Puchar Bałtyku, skierowanym do tancerzy z krajów nadbałtyckich, ale przede wszystkim międzynarodową imprezą, która gwarantuje świetną organizację, najlepszych tancerzy i sędziów, taneczne perełki na pokazach specjalnych, niezwykłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.
       - W tym roku za pośrednictwem Stowarzyszenia „Jantar” udało się nam pozyskać dofinansowanie na promocję Baltic Cup, jako tanecznej wizytówki województwa warmińsko - mazurskiego – mówi Magdalena Czarnocka - Temu celowi służy realizacja projektu "Taniec z Mistrzami - Warmia i Mazury zapraszają...", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu samorządu województwa warmińsko – mazurskiego.
      
       Aby wygrać jedno z ośmiu zaproszeń, należało odpowiedzieć, że w tym roku odbędzie się 11 edycja Baltic Cup. Zaproszenia 
       na sobotnią (23 października) część imprezy wygrały: Agata Bewicz, Aleksandra Ihma, Alicja Białkowska, Beata Rodziewicz; wejściówki na niedzielne (24 października) finały wygrały: Agnieszka Kowalska, Barbara Gąsak, Dominika Piotrowska, Paulina Piórkowska. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama