UWAGA!

Zaproszenia na "Filmostradę"... rozdane!

2008-06-12
Aktualizowany 2008-06-13 14:12
Elbląg, Zaproszenia na "Filmostradę"... rozdane!

Prawdziwy raj dla koneserów dobrego kina rozpoczyna się już w piątek 13 czerwca w kinie Światowid. Siódma edycja „Filmostrady” to wyjątkowa okazja, by zobaczyć starannie wybrane perełki światowej kinematografii. Sprawdź, czy już wygrałaś/wygrałeś.

- „Filmostrada” to festiwal z tradycją. Ma już wierną publiczność czekającą na jej kolejne edycje – mówi Monika Stando, rzecznik CKiWM Światowid – Do tej pory filmy prezentowane na sześciu poprzednich festiwalach zobaczyło aż 384 tysięcy widzów.
     W elbląskim kinie „Filmostrada” trwać będzie od 13 do 19 czerwca. W tym czasie zobaczyć będzie można siedem najlepszych tytułów z różnych krajów świata.
     - Każdy z tych tytułów to film intrygujący, zmuszający do myślenia – podkreśla Monika Stando.
     Wydarzeniem siódmej edycji „Fimostrady” będzie z pewnością film „Cztery minuty” (reż. Chris Kraus, Niemcy 2006). Obraz zachwycił Niemiecką Akademię Filmową. Nominowany w ośmiu kategoriach, w kategorii Najlepszy Film pokonał m.in. głośne „Pachnidło”. Film wyróżniono także w kategorii Najlepsza Rola Żeńska (Monica Bleibtreu). „Cztery minuty” były nominowane do Europejskich Nagród Filmowych. Film był prezentowany m.in. na MFF w Toronto 2006, na MFF w Szanghaju 2007 (Nagroda „Golden Golbet” w kategorii Najlepszy Film), na MFF w Sofii 2007 (Nagroda w kategorii Najlepszy Reżyser, Nagroda FIPRESCI). „Cztery minuty” to opowieść o niezwykłym uczuciu rodzącym się pomiędzy więźniarką a nauczycielką muzyki.
     „Brasileirinho. Muzyka słońca” (reż. Mika Kaurismaki, Brazylia, Finlandia, Szwajcaria 2005) to porywający portret popularnego brazylijskiego nurtu muzyki wielkomiejskiej – choro.
     „Oddech” (reż. Kim Ki–Duk, Korea Południowa 2007) to najnowsze dzieło twórcy filmów „Wiosna, lato, jesień, zima… i znowu wiosna”, „Łuk”). Prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes 2007 „Oddech” to poetyckie ujęcie meandrów ludzkiego losu.
     Czarna komedia „Grając ofiarę” (reż. Kirył Serebrennikow, Rosja 2006) została doceniona na Festiwalu Filmów Rosyjskich (Sochi Open Russian Film Festival – Grand Prize). Film, nominowany w pięciu kategoriach, przyniósł Nika Award Lilii Akedżakowej w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Żeńska. Film zdobył Grand Prix na FF w Rzymie 2006. „Grając ofiarę” to uwspółcześniona adaptacja Hamleta, groteskowa opowieść, której akcja toczy się na ulicach Moskwy.
     „Sukijaki - Western Django” (reż. Takashi Miike, Japonia 2007) to pierwszy western w historii japońskiej kinematografii. Film był prezentowany w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2007 oraz na Międzynarodowym Festiwalu w Toronto 2007. „Sukiyaki” doceniło Jury Festiwalu w Tokio (Mainichi Film Awards 2008) przyznając mu nagrody w kategorii Najlepsza Reżyseria oraz Najlepsze Efekty Specjalne.
     „A na koniec przyszli turyści” (rez. Robert Thalheim, Niemcy 2007) to intymne spojrzenie młodego niemieckiego reżysera na Auschwitz i Oświęcim oraz związaną z tym miejscem tragedię sprzed ponad półwiecza. Film był prezentowany na MFF w Cannes 2007. Został doceniony przez niemieckich krytyków na Bavarian Film Festival i Munich Film Festiwal.
     „Burza hormonów” (reż. Ed Blum, Wielka Brytania 2006) to dobra rozrywka - historia o miłości, seksie i potrzebie długich spacerów. Film został uhonorowany przez Jury British Independent Film Awards 2006 (jako zdobywca Raindance Award).
     
     Program elbląskiej „Filmostrady”:
     piątek, 13 czerwca
     godz. 18.00 – „Brasileirinho”
     godz. 18.30 – „Oddech”
     godz. 20.15 - „Burza hormonów”
     godz. 20.30 – „Sukiyaki”
     
     sobota, 14 czerwca
     godz. 18.00 – „Brasileirinho”
     godz. 18.30 – „Oddech”
     godz. 20.15 - „Burza hormonów”
     godz. 20.30 – „Sukiyaki”
     
     niedziela, 15 czerwca
     godz. 18.00 – „Brasileirinho”
     godz. 18.30 – „Oddech”
     godz. 20.15 - „Burza hormonów”
     godz. 20.30 – „Sukiyaki”
     
     poniedziałek, 16 czerwca
     godz. 18.00 – „Brasileirinho”
     godz. 19.00 – „Oddech”
     godz. 20.15 - „Burza hormonów”
     godz. 20.30 – „Sukiyaki”
     
     wtorek, 17 czerwca
     godz.18.00 – „Grając ofiarę”
     godz.19.00 – „A na koniec przyszli turyści”
     godz. 20.00 – „Cztery minuty”
     
     środa, 18 czerwca
     godz.18.00 – „Grając ofiarę”
     godz.19.00 – „A na koniec przyszli turyści”
     godz. 20.00 – „Cztery minuty”
     
     czwartek, 19. czerwca
     godz.18.00 – „Grając ofiarę”
     godz.19.00 – „A na koniec przyszli turyści”
     godz. 20.00 – „Cztery minuty”
     
     Bilety w cenie 10 zł, karnet na siedem filmów - 42 zł. Przy zakupie karnetu koszulka „Filmostrady” gratis.
     
     Zaproszenia na wybrane seanse filmów wygrali: Beata Olszewska, Magadalena Gajewska- „Brasileirinho”; Maciej Susoł, Maricn Żyliński - „Sukiyaki”; Sandra Szewczyk, Dariusz Borowiak - „Oddech”; Anna Flis, Wojciech Gajewski - „Cztery minuty”; Ewa Popowska, Angelina Fedoruk - „Burza hormonów”; Magdalena Domańska, Adriana Kowalska - „Grając ofiarę”; Katarzyna Kosztowna, Małgorzata Buczyńska - „A na koniec przyszli turyści”. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama