UWAGA!

Braki kadrowe w elbląskich szpitalach. Będą ograniczane zabiegi

 Elbląg, Braki kadrowe w elbląskich szpitalach. Będą ograniczane zabiegi
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- Przepraszamy za tymczasowe niedogodności podczas rejestracji telefonicznej – informuje na swojej stronie internetowej dyrekcja Szpitala Miejskiego w Elblągu. Trudności wynikają z braków kadrowych, te natomiast są spowodowane zarażeniami koronawirusem wśród personelu. - Nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnej liczby osób zakażonych koronawirusem, bądź przebywających na kwarantannie, gdyż bardzo szybko ulega to zmianie. Niestety dotyczy to ok 10%-15% naszego personelu – informuje z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony.

- Prosimy Państwa o wyrozumiałość podczas prób telefonicznego kontaktowania się z Przychodnią Specjalistyczną – apeluje dyrekcja Szpitala Miejskiego.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w związku z trudną sytuacją kadrową i dalszym ryzykiem zakażeń wprowadzono szereg rozwiązań:

"- wstrzymano odwiedziny na oddziałach,

- wprowadzono ograniczenie zabiegów planowych,

- wstrzymano wizyty przedstawicieli handlowych i medycznych we wszystkich komórkach szpitala,

- zawieszono możliwość odbywania porodów rodzinnych,

- wprowadzono możliwość porad telefonicznych dla pacjentów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz pacjentów poradni specjalistycznych,

- wprowadzono przy każdym wejściu do szpitala punkty pomiaru temperatur".

Placówka informuje, że decyzje o odroczeniu terminów zabiegów będą podejmowane indywidualnie w odniesieniu do poszczególnych pacjentów. Operowane mają być w pierwszej kolejności osoby w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, niezależnie od rozpoznania u nich choroby zakaźnej. Co istotne, zabiegi onkologiczne mają cały czas odbywać się w planowanych wcześniej terminach.

Władze szpitala apelują o ograniczenie wizyt w placówce i o kontaktowanie się w poszczególnych sprawach drogą telefoniczną lub mailową.

- Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna w Polsce, a jak donoszą naukowcy szczyt epidemii dopiero przed nami – czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama