UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Braki kadrowe w elbląskich szpitalach. Będą ograniczane zabiegi

 
Elbląg, Braki kadrowe w elbląskich szpitalach. Będą ograniczane zabiegi
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- Przepraszamy za tymczasowe niedogodności podczas rejestracji telefonicznej – informuje na swojej stronie internetowej dyrekcja Szpitala Miejskiego w Elblągu. Trudności wynikają z braków kadrowych, te natomiast są spowodowane zarażeniami koronawirusem wśród personelu. - Nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnej liczby osób zakażonych koronawirusem, bądź przebywających na kwarantannie, gdyż bardzo szybko ulega to zmianie. Niestety dotyczy to ok 10%-15% naszego personelu – informuje z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony.

- Prosimy Państwa o wyrozumiałość podczas prób telefonicznego kontaktowania się z Przychodnią Specjalistyczną – apeluje dyrekcja Szpitala Miejskiego.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w związku z trudną sytuacją kadrową i dalszym ryzykiem zakażeń wprowadzono szereg rozwiązań:

"- wstrzymano odwiedziny na oddziałach,

- wprowadzono ograniczenie zabiegów planowych,

- wstrzymano wizyty przedstawicieli handlowych i medycznych we wszystkich komórkach szpitala,

- zawieszono możliwość odbywania porodów rodzinnych,

- wprowadzono możliwość porad telefonicznych dla pacjentów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz pacjentów poradni specjalistycznych,

- wprowadzono przy każdym wejściu do szpitala punkty pomiaru temperatur".

Placówka informuje, że decyzje o odroczeniu terminów zabiegów będą podejmowane indywidualnie w odniesieniu do poszczególnych pacjentów. Operowane mają być w pierwszej kolejności osoby w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, niezależnie od rozpoznania u nich choroby zakaźnej. Co istotne, zabiegi onkologiczne mają cały czas odbywać się w planowanych wcześniej terminach.

Władze szpitala apelują o ograniczenie wizyt w placówce i o kontaktowanie się w poszczególnych sprawach drogą telefoniczną lub mailową.

- Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna w Polsce, a jak donoszą naukowcy szczyt epidemii dopiero przed nami – czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama