UWAGA!

Czwarta fala się rozpędza. W naszym regionie zmarły trzy osoby

 Elbląg, Czwarta fala się rozpędza. W naszym regionie zmarły trzy osoby
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W ciągu ostatniej doby w regionie elbląskim zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Rośnie liczba zakażonych, w całym kraju ostatni dzień przyniósł prawie 10 tysięcy zakażeń.

W Elblągu na kwarantannie jest już ponad 2100 osób, w powiecie elbląskim prawie 700. Rośnie liczba zakażonych, to trend ogólnopolski. W ciągu ostatniej doby w Elblągu stwierdzono 58 nowych zakażeń (co czwarty test okazał się pozytywny), w powiecie elbląskim – 14 (pozytywny co piąty test). Niestety, zmarły trzy osoby: dwóch mieszkańców Elbląga (jedna z nich wyłącznie z powodu COVID-19, druga miała choroby współistniejące) i jeden mieszkaniec powiatu elbląskiego.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby przybyło 9798 zakażonych, za ozdrowieńców uznano 5706 osób. Zmarło 115 osób, w tym 25 wyłącznie z powodu COVID-19, pozostałe miały choroby współistniejące. Najbardziej zagrożone epidemią regiony to województwo mazowieckie, lubelskie i podlaskie.

Nadal wiele osób nie zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. W pełni szczepionkę przyjęło niecałe 20 mln Polaków.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pierwszy
 • Faktycznie rozpęd. W ELBLĄGU mieszka ok 120 tys ludzi plus paręnaście w okolicy. Zmarło 5.. .o jakiej my skali mówimy.
 • 120 000 to było kiedyś, teraz jest ok 97 000.. .Popatrz na twarze. .. .niedługo będzie 89 000.. .i to za jakieś 2 miesiące. Może to lepiej, ci najbardziej oporni i lekceważący zasady epidemiologii zrobią statystykę zgonów. Szczególnie szkoda młodych ludzi. .. Pogoda wilgotna to zawiesina najlepsza do zakażania. ..
 • Granice rozsądku wyznacza społeczeństwo. A że z rozsądkiem i myśleniem krytycznym jest niestety ciężko, będzie ciężko. Czekam na narzekania "spiskowców"i zwolenników teorii, że to wszystko wymyślono, kiedy zamkną ponownie nasze firmy i zakłady pracy i zostawia nas w domach, dzieciaki i młodzież będą gniły w domach na nauczaniu zdalnym, a w sklepach znów zabraknie ryżu, makaronu i konserw. Miejcie łby na karku - i nie łby jako łby, tylko jako nośniki dobrego rozumku. Chcenie tego?
 • Rozpędza się lokomotywa.
 • Gdzie był covid w wakacje? Pytam się
 • Urlop miał?
 • Jak to gdzie? Na wakacjach :) Hashtagi: #Jar
 • Śpieszę z odpowiedzią. Był na wakacjach. .. ba dum tssss
 • Nie jestem antyszczepionkowcem, ale wymagam rzetelnej informacji co do NOP jakie moga wystąpić po szczepieniu. Większość krytykujących osoby niezaszczepione nie ma pojęcia ile występuje NOP po ssczepieniu, wierzą tylko w informacje z TV, ze jesli one występują to sa to, zaczerwienienie i bolesność w miejscu wstrzyknięcia. Chciałbym zaznaczyć, że to tylko część zgłaszanych NOP przez lekarzy, więc jest ich dużo więcej niż na oficjalnych stronach. Warto wiedzieć, że choć to mały odsetek w stosunku do ilości zaszczepień, to jednak te NOP występują i mogą dotyczyć każdego, to loteria, albo taki NOP wystąpi, albo mamy szczęście i nas ominie. czy ktoś z Was chciałby ich doświadczyć? Tak dla przykładu wkleję kilka NOP z ostatnich dni które zostały oficjalnie zgłoszone.
 • A głupcy nadal czekają i mają wszystko w d, więc szukajcie za wczasu miejsca na pochówek.
 • Teraz to dopiero się rozkręci koronawirus. Ale wcale się nie dziwię. Wczoraj jechałam na cmentarz, a w autobusie ludzi mnóstwo. Żadnych obiecanych dodatkowych kursów. ZKM jak zwykle się nie sprawdził. Totalna porażka
Reklama