UWAGA!

Czytelnik: Czy będzie bezpiecznie iść do urzędu?

 Elbląg, Czytelnik: Czy będzie bezpiecznie iść do urzędu?
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- W Referacie Obsługi Kierowców stwierdzono zachorowania na koronawirusa u pracowników, cały personel poszedł na kwarantannę - pisze nasz Czytelnik. - Czy pomieszczenia zostały przygotowane na ponowne przyjście interesantów, czy będzie można od jutra bezpiecznie załatwiać tam sprawy? - zastanawia się elblążanin.

Referat Obsługi Kierowców ma wznowić swoją pracę od jutra (13 listopada), po powrocie pracowników z kwarantanny. Jak przygotowano urząd na przyjęcie interesantów?
       - Zostało przeprowadzone ozonowanie pomieszczeń, referat będzie bezpieczny pod kątem obsługi elblążan - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - We wszystkich placówkach, w których wystąpiły takie sytuacje, pomieszczenia są ozonowane - dodaje. Podkreśla też, że pracownicy, którzy jutro wrócą do pracy, dziś kończą kwarantannę.
       - Jeżeli ktoś ma kontakt z osobą chorą, jest poddawany dziesięciodniowej kwarantannie - przypomina Marek Jarosz, dyrektor elbląskiego Sanepidu. Zaznacza, że jeżeli osoby na kwarantannie przez ten czas nie wykazują objawów zakażenia, to uznaje się, że nie zaraziły się od osoby "dodatniej" i mogą normalnie funkcjonować, również podejmując pracę.
       Jak przedstawia się kwestia pomieszczeń, w których wcześniej były osoby chore na COVID-19?
       - Wirus nie ma długiej przeżywalności, gdy przebywa poza organizmem człowieka - podkreśla dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Wirus wiąże się z żywicielem i żyje wtedy, gdy może atakować kolejne komórki. Nie jest tak, że gdy wypadnie poza organizm, może "przeczekać" - dodaje Marek Jarosz. - Jeżeli wirus znajdzie się na powierzchniach, to jeśli pomieszczenia są wyłączone z użytku przez kilka dni, on ginie. Jeśli do tego zastosuje się jakieś dodatkowe środki, to nie ma obaw co do bezpieczeństwa użytkowania pomieszczeń i powrotu do pracy osób po kwarantannie - dodaje.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A do Biedronki i Lidla czytelnik chodzi? A widzi ludzi brz masrk albo z katarem na wierzchu? No właśnie. Pracownicy drżą ze strachu i nikt o tym nie mówi.
 • Mogliby plac manewrowy zlikwidować z egzaminu na prawo jazdy. Ponad 70% Polaków oblewa egzaminy na łuku.
 • Ale ludzie naprawdę nie mają co robić z wolnym czasem. Wymaga to publikacji prasowej po sygnale Czytelnika = uprzejmie donoszę.
 • Ja pier. .. widzę, że za niektórymi się nie nadąży, nie przyjmują w urzędach źle, przyjmują - jeszcze gorzej. .. Może mogli wprowadzić wszystko zdalnie jak w urzędzie miasta na ratuszowej ? Jak nie będziesz panie lizał wszystkiego dookoła to się nie zarazisz. Proste
 • To chyba prawidłowo czy jesteś w tym gronie 70% i walczysz z łukiem przeklinając kolejne egzaminy ? Dopóki nie opanują łuku eliminuje się potencjalne zagrożenie z ruchu drogowego.
 • Odpowiadam uprzejmie. Nie czytelniku, tam nigdy nie będzie bezpiecznie, dopóki nie zlikwidują schodów na I piętro zawsze możesz z nich spać i się połamać. Ba nawet upaść na głowę może piątka klepka wskoczy wtedy na swoje miejsce.
 • Przecież to oczywiste, że po kwarantannie wszyscy zdrowi jak ryba. Sprawdzone od wiosny.
 • A wieczorem po naszych ulicach grasują hordy małolatów obojga płci, oczywiście bez żadnych masek, rozbawionych i wyluzowanych. No bo przecież są wakacje, nie ma więc potrzeby nauki, a takie pojęcie jak nauka zdalna jest im nieznana, a nauka własna to już abstrakt. No cóż jest wolność i swoboda, a pan Bąkiewicz ich wodzem. A to jest gość, on właśnie rozlicza teraz policję i niedługo popędzi wsio lewactwo. No i najważniejsze przecież koronawirus ich nie dotyczy, więc maski precz. A potem zdziwko jam jest chory. A nauka to bezsens przecież nasze gwiazdy estrady wszystko najlepiej wiedzą. I to ich trzeba słuchać a nie naukowców czy jakichś przemądrzałych doktorów co to tylko straszą, aby zdobyc kasę.
 • wy w tej gazecie zamiast czytelnik uzywajcie okreslenia numer.
 • Urzędnicy powinni zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności.
 • @Ddddddd - A w Afryce dzieci biją. .. .Tak nie można. Pani w Biedronce, czy w Lidlu, czy w urzędzie, czy interesant czy klient to także człowiek którego zdrowie jest wartością najważniejszą. Nie różnicujmy, nie szalejmy z nienawiści, nie oceniajmy lecz wykazujmy się empatią, to nic nie kosztuje, to nie boli, to nie zapluwa brody. .. .Dużo zdrowia i uśmiechu w tych trudnych czasach, tego najbardziej potrzebujemy i tego sobie życzmy.
 • Milczenie jest złotem. .. .ale złoto też może być różnej próby. .. .a wszystkiego się nie zamiecie. .. pod dywan zapracowany ludziku. Dla mnie portel jest ważnym źródłem informacji o moim mieście. Jestem inwalidą więc mam bardzo dużo wolnego czasu i dziękuję za każda informację.
Reklama