UWAGA!

Elbląg: Na kwarantannie nie ma już nikogo

 Elbląg, Elbląg: Na kwarantannie nie ma już nikogo

W Elblągu nie ma ani potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem, ani też nikogo na kwarantannie. Sytuacja epidemiczna w kraju, głównie za sprawą danych ze Śląska, nie jest jednak stabilna.

- Na 20 maja nie mamy nowego zarażenia, co oznacza, że w Elblągu nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Nie ma również osób objętych kwarantanną przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, 8 osób objętych jest nadzorem sanitarnym. Liczba ozdrowieńców to 14 osób (dodatkowo 3 ozdrowieńców - żołnierzy, którzy znajdowali się pod nadzorem Wojskowej Inspekcji Sanitarnej) – poinformował na swoim profilu na Facebooku Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Sytuacja epidemiczna w kraju nie jest jednak stabilna. Tylko dzisiaj stwierdzono prawie 500 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Ponad 270 odnotowano na Śląsku, gdzie jest duże ognisko zachorowań na Covid-19.Zmarło kolejnych 14 osób (w sumie już ponad 960). Liczba potwierdzonych zakażeń od początku epidemii zbliża się do 20 tysięcy, ponad 8 tysięcy osób zostało uznanych za ozdrowieńców

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest o wiele lepsza. Wyzdrowiało już 137 osób na 175, u których stwierdzono koronawirusa. Nadal jest hospitalizowanych 21 osób, kwarantanną w regionie jest objętych ponad 1,7 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym – ponad 380 osób.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama