UWAGA!

Festiwal "Czy to jest kochanie?" zawieszony

 Elbląg, Festiwal "Czy to jest kochanie?" zawieszony

W związku z odwołaniem wydarzeń kulturalnych, seansów kinowych, imprez oraz zajęć sekcyjnych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” nie odbędzie się. Organizatorzy pracują nad nowym terminem, w którym Festiwal mógłby się odbyć.

To już 24 raz, kiedy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu otwiera się na piosenkę poetycką i recytację. W dniach 21-22 marca odbędzie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa „…czy to jest kochanie?”.

Podczas festiwalu odbywa się konkurs, podczas którego swoją wrażliwość i talent zaprezentować można w dwóch kategoriach – piosenki poetyckiej i recytacji. Tradycyjnie już sporo miłośników słowa zgłosiło się do udziału w obu konkurencjach. Dwadzieścia jeden osób, w tym jeden duet, podjęło się wyzwania w piosence poetyckiej, natomiast w recytacji zmierzy się piętnastu chętnych i odważnych. Każda adaptacja to ciekawa i inspirująca podróż mająca na celu przywracanie piękna i czystości językowi.

Laureaci prezentacji konkursowych staną na jednej scenie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Warsaw Opera Quartet, w niedzielę wieczorem, 22 marca na scenie sali Kina Światowid.

Miłość jest inspiracją dla wielu artystów i twórców. A zamiłowanie do czystości języka ważne, szczególnie teraz, kiedy nowomoda językowa i zapożyczenia z innych języków, wypaczają i wypychają piękno naszego ojczystego poza margines.

Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 21 marca, o godzinie 10.00 na „Scenie na Piętrze”, natomiast od godziny 17.00 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej. Przesłuchania uczestników są otwarte dla publiczności.

W związku z odwołaniem wydarzeń kulturalnych, seansów kinowych, imprez oraz zajęć sekcyjnych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” nie odbędzie się. Organizatorzy pracują nad nowym terminem, w którym Festiwal mógłby się odbyć.

 

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Sponsorami Festiwalu są: Hotel Anders Resort&Spa w Starych Jabłonkach, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Ubezpieczenia „Perfect” Stanisław Jasina, „Optima” - profesjonalne artykuły chemii gospodarczej. Festiwal zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portE.pl

CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a moim zdaniem powinno się przełożyć tą imprezę na późniejszy termin
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  ktośodpowiedzialny(2020-03-11)
 • Oczywiście, że tego typu imprezy powinny być odłożone na późniejszy termin. Mam wrażenie, że czeka się, aż mleko się rozleje. Tylko nie chodzi tu o przysłowiowe mleko, ale jak się przewiduje o zdrowie około 70 % społeczeństwa, które zostanie dotknięte wirusem. Ideologia PO, hołduje pseudowolności we wszystkich aspektach życia: obyczajowej, moralnej, karnej i nie będzie jakiś wirus, który doprowadził do praktycznej izolacji 80 milionów Włochów wywierał presji na pana dyrektora. Bo przecież te dwadzieścia kilka osób kraju zarażonych wirusem, to nie epidemia. Małe mózgi mają to do siebie, że ich horyzont nie sięga dalej, niż czubek nosa i nie dociera do nich, że ułamkowe reakcje na zalążek zła powoduje pandemię.
 • Na kichanie i kochanie nie da rady.
 • To takich panikarzy jak Ty , zjada ten wirus , Ten wirus to wymysl paranoikow ludzi chorych z urojenia juz dzis wiadomo ze wirus ten nic nie zrobil I nie zrobi po za paranoicznym stachem trzesid...A dlaczego nie lamentujecie , ze alkohol zabija I rozbija rodziny, osieroca dzieci, ze miloony ludzi na swiecie umiera z glodu , ten twoj wirus to dziecinna igraszka przy tym olbrzymim problemie , ktorego nawet nie dostrzegasz, bo jestes znieczulony - panikujesz tylko wtedy gdy Ci ktos o tym sto razy klepie w mediach ., ktore tez robia to na zamowienie, ale skad Ty o tym mozesz wiedziec- przeciez w telewizji powiedzieli....Ja juz jej nie ogladam od lat I zyje niczym nie zagrozony.
 • .. .no to trafili z medialną paniką akurat. .. a tu teatrzyk Zielona Gęś z "virusem"w roli głównej. .. .ehhh. .. Trzeba przygotować społeczeństwo, by oddało swą wolność grupce sprytnych kombinatorów bawiących się tą planetą. .. Dla przerażonych i zlasowanych propagandą umysłów garść faktów: 1)wirus jest zmodyfikowaną grypą (co sugeruje, że został ZMODYFIKOWANY w laboratorium -np. broni biologicznej, które akurat przypadkiem znajduje się w Wu-Han rzut beretem od "ogniska")2)To wirus grypo-podobny - i da się go SKUTECZNIE leczyć dużymi dawkami witaminy C - co Chińczycy już skutecznie robią i publikują artykuły o tym, podając dawkowanie -100mg na 1 kg masy ciała co 12 godzin / zakładam, że chodzi o wlew z askorbinianu sodu)3)Jak pojawią się pierwsze wiosenno-letnie upały > 25-27 stopni - wirus ten, jak każdy grypo-podobny odpuści. .. .stąd może taka (zupełnie nieprzygotowana technicznie)Polska będzie miała więcej szczęścia niż rozumu - jak się wirus rozszaleje, to zacznie wygasać samoczynnie - tak przewiduję. Tymczasem - jeśli to nie jest konieczne - radzą unikać przychodni i szpitali - to najniebezpieczniejsze miejsca na Ziemi jeśli chodzi o ilość i mutacje wirusów. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  LekarzEmeryt(2020-03-11)
 • Lekarz specjalista od chorób xakaźnych mówił w TV, że liczba zachorowań w Polsce będzie rosła do października 2020 roku. Wszystkie plany runą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  AdamJ. (2020-03-12)
 • W przypadku tego festiwalu straty nie będzie i tak już od dawna opanował go wirus...
Reklama