UWAGA!

Jest decyzja rządu: dzieci z klas I-III wracają do szkół

 Elbląg, Od 18 stycznia dzieci z klas i-III powrócą do szkół,
Od 18 stycznia dzieci z klas i-III powrócą do szkół, fot. Anna Dembinska

Od 18 stycznia dzieci uczęszczające do klas I-III wrócą do szkół. Taką decyzję ogłosili podczas konferencji prasowej w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski i minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek.

- Mamy duży bufor bezpieczeństwa łóżek covidowych. Decyzje w sprawie obostrzeń są trudne, podejmowane w sytuacji dużej niepewności. Krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Utrzymane zostaną wszystkie inne obostrzenia - do 31 stycznia. Odnosząc się do sytuacji epidemicznej w kraju minister zdrowia stwierdził, że "wszędzie w Europie widać narastającą trzecią falę", a kraje ościenne wydłużają termin trwania wprowadzonych obostrzeń, podejmują "konserwatywne i asekuracyjne" decyzje. - Widzimy w Czechach i na Słowacji, że sytuacja ulega pogorszeniu - mówił Adam Niedzielski.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że przygotowania do powrotu najmłodszych uczniów do szkół trwały od grudnia i przypomniał, że ruszyły już testy na obecność koronowirusa wśród nauczycieli.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama