UWAGA!

Kolejne przypadki koronawirusa, w seminarium zakażonych 16 osób (aktualizacja)

 Elbląg, Kolejne przypadki koronawirusa, w seminarium zakażonych 16 osób  (aktualizacja)

Dzisiaj w Elblągu przybyło sześć nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Kwarantanna obowiązuje w Wyższym Seminarium Duchownym, nieczynny dla petentów jest Powiatowy Urząd Pracy.

- W naszym seminarium wykryto przypadek koronawirusa. Znajdujemy się pod opieką służb sanitarnych. Prosimy o modlitwę – napisało Wyższe Seminarium Duchowne na swojej stronie internetowej.

- Jest tam stwierdzony jeden przypadek zakażenia, wszystkie osoby z seminarium zostały przetestowane, u niektórych były widoczne objawy, czekamy na wyniki – informuje Marek Jarosz, dyrektor elbląskiego Sanepidu.

W Elblągu dzisiaj przybyło sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w sumie według elbląskiego Sanepidu „czynnie” zakażone są 63 osoby, 533 przebywa na kwarantannie, 31 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Od początku pandemii wyzdrowiało 65 osób oraz trzech żołnierzy, którzy znajdowali się pod nadzorem Wojskowej Inspekcji Sanitarnej.

- Trudno mówić o ogniskach koronawirusa w konkretnych firmach czy instytucjach. Przypadki zakażeń są rozproszone i trudno wskazać, czy w konkretnym zakładzie było ich źródło. Poza tym ludzie często nie mówią prawdy, gdy pytamy o kontakty – mówi Marek Jarosz, dodając że ognisko koronawirusa w jednej z fabryk Mebli Wójcik już wygasa.

Tymczasem decyzję o prewencyjnym zamknięciu Powiatowego Urzędu Pracy przed petentami podjęła dyrektor Iwona Radej. „Od 12 października 2020 r. urząd nieczynny do odwołania. Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail. Dokumenty nadal można przekazywać wrzucając do skrzynki wrzutowej umieszczonej przed wejściem głównym urzędu” - brzmi komunikat na stronie internetowej PUP.

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj poinformowało o 5 068 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w całym kraju. Zmarły 63 osoby, z których 60 miało choroby współistniejące. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie małopolskim (prawie 900 nowych zakażeń) i mazowieckim (ponad 550). W Warmińsko-Mazurskiem przybyło 79 zakażeń. 

 

Aktualizacja z godz. 20: Sanepid przetestował ok. 30 osób związanych w seminarium. - alumnów, księży, pracowników obsługi. U 16 osób stwierdzono koronawirusa. Seminarium jest objęte kwarantanną do 21 października.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama