UWAGA!

Koniec wakacji od koronawirusa

 Elbląg, Koniec wakacji od koronawirusa
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl

W ostatnich dniach odnotowano wzrost przypadków koronawirusa w Polsce. Zwiększoną liczbę przypadków zarejestrowano także w naszym regionie.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w środę (13 lipca ) mieliśmy 5 nowych zakażeń COVID-19 w Elblągu (0,42 nowych zakażeń w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców). Nie odnotowano z tego powodu żadnych zgonów. W powiecie elbląskim po kilkumiesięcznym okresie spokoju znów odnotowano zwiększoną ilość zachorowań na koronawirusa. 8 lipca były to 3 zakażenia, 9 lipca 2 zakażenia. Zgonów w powiecie elbląskim na COVID-19 nie odnotowano.

Dla porównania liczba nowych zakażeń w całym województwie warmińsko - mazurskim w ciągu tych dwóch dni wyniosła 71: 8 lipca - 32 osoby, 9 lipca - 39 osób, zaś we wtorek (12 lipca) liczba ta wzrosła do 73. W środę (13 lipca) liczba nowych zakażeń w woj. warmińsko - mazurskim wyniosła 59. W tym przypadku również w żadnym z tych dni nie odnotowano zgonów wskutek zakażenia SARS-COV-2.

W Polsce liczba osób, które zakaziły się koronawirusem w ostatnim dniach wyniosła ponad 2 tys.: 8 lipca - 1046, 9 lipca - 1264, 11 lipca - 227, zaś 13 lipca liczba nowych zakażeń wyniosła 1647, zmarło 6 osób. Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii do 13 lipca to ponad 6 milionów.

8 lipca premier Mateusz Morawiecki spotkał się z członkami Rady ds. COVID - 19, by omówić aktualną sytuację pandemiczną w kraju, w tym kwestię przygotowania polskiej służby zdrowia do rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa. - Decyzje, które podejmuje rząd w walce z pandemią COVID-19, są szeroko konsultowane z gronem ekspertów z całej Polski - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.

Do kwestii rosnącej liczby zakażeń odniósł się również na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski

- Dziś po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń COVID19 przekroczyła 1 tys. przypadków. Hospitalizacje pozostają na poziomie poniżej 400. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która wg prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - czytamy we wpisie zamieszczonym 6 lipca.

Minister zapowiedział, że nie będzie wprowadzał obowiązku masowego testowania w kierunku COVID-19 w Polsce, dopóki krajowa liczba hospitalizacji nie przekroczy 5 tysięcy.

Mateusz Podwalny

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama