UWAGA!

Koronawirus: kolejne zgony w mieście i w powiecie

 Elbląg, Koronawirus: kolejne zgony w mieście i w powiecie
fot. pixabay.com

Kolejny dzień pandemii przyniósł kolejne zgony i kolejne zakażenia. W Elblągu zmarły dwie osoby, w powiecie elbląskim – jedna.

Od wczoraj dwie kolejne osoby zmarły w Elblągu z powodu koronawirusa. W powiecie elbląskim – jedna. To bilans ostatniej doby.

Liczba nowych zachorowań od kilku dni utrzymuje się na mniej więcej równym poziomie – ok 30 nowych zakażeń w mieście, w powiecie około 10 ( z wyjątkiem 27 stycznia, kiedy odnotowano 24 nowe przypadki). Dziś (30 stycznia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 nowych zakażeniach w Elblągu i 10 w powiecie.

W Elblągu 493 osoby przebywają na kwarantannie, od wczoraj wykonano 117 testów. Wskaźnik nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 2,02. Analogiczne liczby w stosunku do powiatu elbląskiego kształtują się następująco: 255 osób na kwarantannie, wykonano 34 testy. Wskaźnik nowych zakażeń: 1,40.

W województwie warmińsko – mazurskich odnotowano 326 nowych zakażeń, 13 osób zmarło. 9157 osób przebywa na kwarantannie, wykonano 1516 testów. Wskaźnik nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 2,29.

W Polsce od wczoraj przybyło 5864 osób, 303 osoby zmarły.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama