UWAGA!

Koronawirus w Elblągu: trzy nowe zakażenia. Sanepid apeluje (aktualizacja)

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu: trzy nowe zakażenia. Sanepid apeluje (aktualizacja)
Fot. arch. portEl.pl

O trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Elblągu poinformowały dziś (20 sierpnia), służby wojewody warmińsko-mazurskiego. Chodzi o trzy młode kobiety.

Z informacji podanych przez Krzysztofa Guzka, rzecznika prasowego wojewody warmińsko-mazurskiego, wynika, że wszystkie trzy zakażone osoby przebywają w izolacji domowej.

- Wygląda na to, że nowe przypadki są pojedyncze, rozsiane, dostaliśmy wyniki w nocy - zaznacza Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Skąd dokładnie się wzięły, to sprawa do dalszego dochodzenia. Od rana ustalamy kontakty, powiązania, a pierwsza rzecz, o którą zawsze pytamy, to potwierdzenie lub wykluczenie związku z tymi przypadkami, które już mamy opracowane - podkreśla.

Dyrektor elbląskiego Sanepidu apeluje o to, by współpracować ze służbami sanitarnymi, gdy chodzi o wywiad dotyczący powiązań osoby zakażonej z innymi. - Nie trzeba obawiać się, że dane gdzieś wyjdą czy będą jakieś konsekwencje, a od prawdomówności zależy to, jak szybko i jak skutecznie ogarniemy ewentualne ognisko. Niestety, ciągle jest tak, że ludzie nie podają nam tych danych i dowiadujemy się (o powiązaniach z innymi - dop. red.) okrężną drogą po kilku, kilkunastu dniach, że był jakiś kontakt z innymi i mogło dojść do zakażenia kolejnej osoby - zaznacza.

Według Marka Jarosza, współpraca z Sanepidem na tym polu jest kluczowa, nic nie zastąpi rzetelnej i prawdziwej informacji, zwłaszcza, że te nowe przypadki "pączkują". Również dlatego, że jest lato, a często mowa o osobach bardzo aktywnych, które mają kontakty z innymi i nie stronią od spotkań. - Gdy rozmawia się z osobami "dodatnimi" i pyta o kontakty, to trudno uwierzyć, że np. młoda, zdrowa kobieta ok. 20 lat, w porze urlopowej nie wychodzi z domu i z nikim się nie spotyka... - mówi.

W całym województwie jest dziś 13 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Odnotowano też 4 wyzdrowienia, jedno dotyczy mężczyzny w średnim wieku z Elbląga. W województwie do tej pory stwierdzono 665 przypadków zakażenia i 329 wyzdrowień. Zmarło 5 osób.

Jak przedstawia się na dziś sytuacja w Polsce? Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych przypadkach zakażenia, a także o śmierci dwunastu osób (w tym jednej z naszego województwa: 82-latki olsztynianki, która zmarła w szpitalu w Ostródzie - dane urzędu wojewódzkiego). W większości przypadków u zmarłych występowały choroby współistniejące. Łącznie odnotowano 59378 przypadków zakażenia w Polsce, zmarło 1925.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zaraz jakiś mądrala napisze, ze to wszystko fake informacje. Karać takich surowo!
 • Jak czytam o pisowskich chorobach współistniejących, to krew mnie już zalewa. PIS, to Wasz wymysł, te choroby!
 • Polacy obudźcie się w końcu. Pierwszy dzwonek dzwonił 24 marca 2020.Trybicie jak diesle na mrozie. Już czas się rozejrzeć i potrząsnąć tym wszystkim, bo wpędzicie się w biedę i choroby, głównie psychiczne, a od noszenia ścierek na twarzy wasze płuca nie dotlenią waszych mózgów.
 • To jest dramat, dramat i tragedia dla naszego społeczeństwa. Ile jeszcze? Strach i modlitwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  41
  Mój Boże(2020-08-20)
 • Trzeba zamknąć wszystko bo 1 września szkól nie otworzą!!! Trzy przypadki wykryte a ile nie jest. .. ?????
 • Test społeczny trwa nadal. Kto już wie o co w tym chodzi ściąga ścierkę z twarzy i zaczyna głęboko i spokojnie oddychać.
 • Mamy na świecie ok. 100 różnych wirusów z czego 5-15 % to coronavirusy. Były, są i będą, a słabsze i starsze jednostki zawsze na nie umierały. Nic nowego. Więc po co mediogłowi i politycy to Nam robią ? Politycy ? Wiadomo ukraść szmal z publicznej kasy, a w mediach chodzi głównie o oglądalność i poczytność.
 • Straszne :-)Będą musieli brać jak Adam Małysz w tej "strasznej chorobie"syrop na kaszel przez dwa dni, czy obejdzie bez syropu :-):-):-)
 • Mamy na świecie miliardy wirusów, 100 jest nazwanych :-)W tym ten najmłodszy sars-cov-2 dostąpił zaszczytu nazwania go od razu i puszczenia marketingu wirusowego w obieg. Starsi biedni bracia cały czas czekają, żeby ktoś ich nazwał :-)
 • Żydom kazali Niemcy zakładać opaski, mówili, że to nic takiego, a potem zaprowadzili ich do gazu. HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ. ZAŁÓŻ NAMORDNIK I CZEKAJ
 • Jeśli podczas analizy nie dokonuje się przyczyn zgonu tj. tego czy dana osoba zmarła z powodu wirusa czy z wirusem to jest to całkowite dyletanctwo i nie ma nic wspólnego z nauką. Do tego dochodzą jeszcze wpisy w kartach zgonu i mamy gotową wielką PLANDEMIĘ.
 • Taka teraz młodzież mają w .... wszystko połowa to tumany tak jak połowa całego społeczeństwa. .Gdyby ludzie byli tacy jak w czasach drugiej wojny swiatowej to już by było po epidemii. .
Reklama