UWAGA!

Koronawirus. Wyraźny spadek liczby zakażeń (aktualizacja)

 Elbląg, Koronawirus. Wyraźny spadek liczby zakażeń (aktualizacja)
Fot. Anna Dembińska

3451 zakażeń w kraju i 22 przypadki śmiertelne COVID-19 - to dzisiejsze (26 kwietnia) dane krajowe dotyczące koronawirusa, które podało Ministerstwo Zdrowia. W Elblągu stwierdzono zaledwie 9 nowych zakażeń.

Wśród zmarłych w kraju osób 18 cierpiało na choroby współistniejące. W Polsce na kwarantannie przebywa 195 426 osób, w ciągu ostatniej doby wykonano 33 801 testów.

W województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono 58 nowych przypadków COVID-19. Na kwarantannie przebywa 4671 osób, wykonano 775 testów. Dziś największe przyrosty zakażeń odnotowano w woj. śląskim (565), mazowieckim (506) i dolnośląskim (330).

W powiecie elbląskim potwierdzono tylko 4 nowe zakażenia koronawirusem. 177 osób przebywa na kwarantannie, wykonano 24 testy.

W samym Elblągu przybyło tylko 9 potwierdzonych zakażeń. 343 osoby przebywają na kwarantannie, wykonano 70 testów.

 

Aktualizacja godz. 12:

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, poinformował o przekroczeniu liczby 10 mln 300 tys. wykonanych szczepień. W kolejnym tygodniu ma zostać wykonany kolejny 1 mln 600 tys. szczepień. 4 maja rusza rejestracja przedsiębiorców chcących organizować szczepienia w zakładach pracy, wymogiem jest m. in. zgromadzenie 300 pracowników lub pracowników i ich rodzin do zaszczepienia. Planuje się uruchomienie kolejnych punktów szczepień powszechnych, jednak na realizację programu będzie mieć wpływ opóźnienie w dostawach szczepionek (w tym tygodniu o ponad milion mniej niż zakładano).

W środę 28 kwietnia ma odbyć się konferencja Ministra Zdrowia w sprawie obowiązujących obostrzeń.

 

Od dziś luzowanie obostrzeń:

"Zdecydowaliśmy się na łagodzenie obostrzeń w 11 województwach w kraju (m. in. warmińsko-mazurskim - dop. red.)" - podaje strona rządowa. "Od 26 kwietnia będzie to m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. 

- Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne - od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.

- Częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych - od 26 kwietnia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową".

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale sklepy dalej zamknięte bo jest wirus, którego prawie już nie ma - koniec 3 fali i szczepienia to koniec pandemii. No ale trzeba naród trzymać króciutko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  11
  załamany_kosztorysant(2021-04-26)
 • Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko. To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić.
 • @załamany_kosztorysant - Patrzcie, jasnowidz pandemijny. Wróżek z leśnej chatki. On wie, kiedy koniec pandemii. A czwarta fala kiedy, wróżku?
 • Niewolnicy w maseczkach, szczekający w tych kagańcach na tych co potrafią myśleć !!!
 • A TY to tylko padnij nawiedzeńcu!
 • Prawie robi dużą różnice, a marudzić i sugerowac jakieś kocopoły to jest - łatwe.
 • Po Elblągu chodzi para dorosłych ludzi w maseczkach, wytresowani jak szczury, małpki w cyrku, szczekają na tych wszystkich co nie noszą maseczek bo doskonale wiedzą że maseczki to sobie można w d. .. wsadzić, a nie nosić szmatki na twarzy wierząc że to ich uratuje. Szczekajcie dalej tresowane ludki !
 • Widzicie - to dzięki całorocznym modłom rydzola, głodzia itp.
 • We wrześniu przyjdzie grypa. .. i będzie znowu fala pandemii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  8
  Wiollka(2021-04-26)
 • JESZCZE RAZ - Maska nie chroni noszącego!!!!! Chroni INNYCH (o ironio, też takich jak ty)gdy noszący zaraża. Kiedy to zrozumiesz?
 • Szkoda mi ciebie ktoś cię kiedyś musiał bardzo mocno skrzywdzić jesteś ofiarą krzywdy której kiedyś zaznałeś. Dobry psychiatra napewno uzasadnił by twój jakże odmienny tok myślenia w wielu dziedzinach. Prawdopodobnie coś strasznego musiało się wydarzyć w twoim dzieciństwie. Po mimo że wiesz że nie masz racji to na siłę próbujesz sobie i innym wmówić że twoja psychodeniczna wersja jest słuszna. Panie R czas coś z tym zrobić zanim pan zrobi krzywdę sobie lub nie daj Boże komuś innemu
 • Kogo mam chronić i przed czym skoro jestem ozdrowieńcem? Jeszcze nikt mi nie wyjaśnił dlaczego muszę wciąż nosić te maski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  4
  załamany_kosztorysant(2021-04-26)
Reklama