UWAGA!

Luzowania obostrzeń ciąg dalszy. Co się zmieni?

 Elbląg, Luzowania obostrzeń ciąg dalszy. Co się zmieni?
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W piątek, 28 maja, znikają kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Otwarte będą dla gości wnętrza restauracji i pubów, a także siłownie, baseny i inne sportowe obiekty pod dachem. Możliwa jest organizacja wesel i przyjęć z większym limitem osób.

Lokale gastronomiczne mogły dotychczas przyjmować gości tylko w ogródkach. Od piątku będzie to możliwe także we wnętrzach restauracji i pubów, pod warunkiem zapewnienia dystansu 1,5 metra między stolikami (chyba że została między nimi zamontowana przegroda o wysokości co najmniej metra) i przy połowie dopuszczalnego obłożenia. Z kolei w imprezach okolicznościowych (weselach, komuniach) może wziąć udział maksymalnie 50 osób, ale do tego limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

Po siedmiu miesiącach przerwy działalność dla wszystkich chętnych mogą wreszcie wznowić kryte obiekty sportowe, gdzie od piątku obowiązuje limit 50 procent obłożenia obiektu i reżim sanitarny. Na siłowniach, klubach fitness i w solariach limit to 1 osoba na 15 m kw. powierzchni. Możliwa jest organizacja imprez sportowych „pod chmurką” do limitu 250 osób.

- Te zmiany dają nadzieję na powrót do normalności. Czekamy na nie z utęsknieniem. Dotychczas mogliśmy działać jedynie przyjmując klientów, którzy mieli zaświadczenie od lekarza – dowiedzieliśmy się w elbląskim klubie Odessa.

- Z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka jednocześnie będzie mogło skorzystać 108 osób. Konieczne będzie zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki od wejścia do budynku aż do momentu przebrania się w szatni i ponownie po opuszczeniu strefy basenowej aż do opuszczenia obiektu. Niezbędna jest też dezynfekcja rąk w wyznaczonych do tego punktach – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który od piątku otwiera CRW Dolinka. Będzie czynne codzienne w godz. 6-22. - Początkowo nie będzie dostępna strefa saun, ale liczymy na to, że kolejne luzowanie obostrzeń zaplanowane na pierwszy weekend czerwca spowoduje, że już wkrótce i z tych atrakcji będzie można swobodnie korzystać – informuje MOSiR, który wprowadza także opłaty za parkowanie przez obiektem, o czym informowaliśmy tutaj.

28 maja działalność wznawia również elbląskie Multikino - Widzowie stęsknieni za magią wielkiego ekranu znajdą w repertuarze kilkanaście tytułów filmowych, w tym aż siedem premier, między innymi: „Cruella” i „Krudowie 2: nowa era” oraz przedpremierowo „Godzilla vs. Kong”. Bilety na wszystkie seanse od dziś są dostępne na naszej stronie oraz w aplikacji mobilnej – informuje Natalia Kaleta-Nguyen z Multikina.

Od przyszłego tygodnia do szkół wrócą wszyscy uczniowie. Dotychczas edukacja prowadzona była w trybie hybrydowym. Nadchodząca nauka stacjonarna wymagać będzie stosowania reżimu sanitarnego, w tym wietrzenia sal oraz weekendowych dezynfekcji placówek.

Działalność już niedługo wznowi także branża muzyczna. Od 4 czerwca możliwe będzie organizowanie koncertów na świeżym powietrzu. Obowiązywać będzie limit 250 osób. Osoby w pełni zaszczepione nie będą do niego wliczane. Dodatkowo konieczne będzie noszenie maseczek, a spożywanie posiłków i napojów będzie zakazane. Dokładny harmonogram czerwcowych zmian dostępny będzie w najbliższych dniach na rządowej stronie internetowej.

Aneta Malinowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nowy Ład się zmieni i większe, nowe podatki. Ale za to dziecioroby i nieroby będą dostawać po 200 tys dopłaty do mieszkań u dewelopera. Ty kredyt na 30 lat, a za ściągą cyrk, wózki na klatce schodowej i Jessica z Sebą bez kredytu i leżą do góry kołami, a Ty rano do roboty robić na nich.
 • @Gość albo budowa domów bez pozwolenia. Teraz to takie miejscowości jak Markusy, itp się zabudują, dzieciaków narobią, a później zdziwieni, bo dzieciak bie ma jak do szkoły dojechać, płacz bo drogi zimą nieodśnieżone. Będziemy musieli im tam szkoły dla garstki dzieciaków budować za grube miliony. Zobaczycie, że PGRowcy będą chcieli wracać na swoje „dawne” ziemie i żyć na sile w miejscach niedostosowanych do życia.
 • Brawo rząd PiS z Panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Dzięki mądrej polityce rządu mamy dobry czas i tr ponad 700 miliardów wywalczonych przez PiS. To jest czad dla Polski.
 • @Kaczan - @Kaczan zawsze kiedy to piszesz dostajesz miliard minusów i myślisz, że ludzie są głupi i będą ślepo wybierać PiS. To już nie te czasy, kiedy Polaka przekupisz tanimi sztuczkami i socjalem.
 • A co klubami nocnymi Hashtagi: #Hhhhh
 • To się zmieni że robią z ludzi durni. Loteria szczepionkowa która tylko deb l mógł wymyślec tak samo jak loteria paragonowa którą i tak wygrała znajoma tej co tę loterię w Ministerstwie Finansów obsługiwała. Problem tresowanych ludzi polega jednak na tym że tresowane ludki zrobią wszystko co rząd rozkazuje nie myśląc o tym czy to jest dobre czy nie. Dają się zaszczepić czymś co nie jest oficjalnie dopuszczone, a tylko w celach eksperymentalnych. Tresowane ludki dumne jak pawie chwalą się w internecie jacy to oni są kull i trendy bo się zaszczepili. Słów brak na takich ludzi bo to właśnie przez nich rząd robi z nami co chce.
 • Nic się nie zmieni. Do momentu kiedy nie zniosą przepisów wprowadzonych na początku pandemii, obowiązuje zdalne sterowanie, uznaniowe jak Panu ministrowi szepną do ucha. Chyba wszyscy mamy deja-vu, już i TVN i inne stacje omijają news o covid. Dzień bez covid. Tylko tłuką o Zbyszku i Marianie z NIK. Za mało chorych i za mało zgonów, żeby straszyć. W jednych miejscach szczepionki podają po terminie co pokazuje rzeczywistość, w innych szczepionki są a chętnych brak. Od jesieni show must go on. Zamykamy baseny, siłownie i restauracje. Wszyscy walczymy z pandemią. To mają już przećwiczone.
 • @Gwiazda23 - Spokojnie. Od jutra działają jako drink bar a muzyczka sama poniesie na parkiet. Nikt tam nie będzie nikogo sprawdzał ani taśmą odgradzał parkietu.
 • @Kaczan - To oczywiste ale liberałowie i postkomuchy zaraz cię zminusuja i. obrzucą kalumniami bo dla nich nie liczy się dobro Polski tylko ich nakazy z Brukseli.
 • To, że mamy głupi rzad nie sprawia, że wirus nie jest niebezpieczny i podstępny. Tak padaczku
 • @TeofilSkorupa - Orle, gdyby nie Unia Europejska, w Polsce dawno byłaby barbarzyńska wojna domowa, a może nawet Polski by już nie było na nowych mapach. PiS, żyjący z dotacji Unii, PIS biorący sowite wypłaty w Parlamencie Europejskim. Gdyby nie Unia, polskie klechy by nas zeżarły.
 • @TeofilSkorupa - A kasa na wielki plan odbudowy to skąd ? Od Brukseli czy od krasnala z workiem złota odnalezionego na końcu tęczy ?
Reklama