UWAGA!

Moderna nie dojedzie

 Elbląg, Moderna nie dojedzie
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Uprzejmie Informuję osoby, które zarejestrowały się na szczepienia przeciw COVID-19 preparatem firmy Moderna, w punkcie szczepień znajdującym się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie na terminy: 20 i 21 marca (sobota i niedziela), iż z przyczyn niezależnych od punktu szczepień dostawa preparatu nie zostanie zrealizowana - informuje WArmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki

- Uprzejmie proszę, by w wymienione dni nie zgłaszać się do wskazanego punktu szczepień. Transport tej szczepionki dotrze prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Proszę również oczekiwać na kontakt telefoniczny ze strony szpitala - napisał do nas  Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. Narodowego Programu Szczepień.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale możecie dość dobie wstrzrkic coś innego
 • Uprzejmie informuję, że mnie to nie interesuje
 • Dla kogo ta informacja. Bagna mnie nie interesują.
 • Tak to jest z tymi szczepieniami jak je Sasin organizuje
 • @Jamaleg - Tak to jest jak głupota nie boli, co ma Sasin do szczepionek pacjencie. To czy szczepionki przyjadą to decyzja moderny, on jest za cienki na to.
 • Światowi naukowcy ostrzegają że nigdy nie stosowano takich "szczepionek"mRNA które wykorzystują aparat REPLIKACJI i TRANSLACJI HOSTA. Twój własny orgnizm będzie produkował antygen wirusa i jednocześnie ma produkować przeciwciała na niego. To dwa antagonistyczne działania. Nawet Jerusalem Post pisał o długoterminowym ryzyky chorób autoimmunologicznych. Co jeśli system odpornościowy za 5-10 lat rozreguluje się i własne przeciwciała atakować będą własne zdrowe komórki? Co jeśli będzie niewłaściwa proporcja między przeciwciałami neutralizującymi vs nie-neutralizującymi vs limfocyty T? Bo przecież najcięższe hospitalizacje covid, brały się NIE z braku przeciwciał tylko właśnie nadmiaru niewłaściwych przeciwciał. A autoimmunologiczne choroby (SM, toczeń, twardzina układowa są nieuleczalne - dają immunopresyjne leki ale to tylko spowalania postęp choroby). A skoro medycyna akademicka nie potrafi je przyczynowo wyleczyć to znaczy że, nie zrozumiano w pełni działania układu immunologicznego. Jak można więc zabierać się za poprawianie (via programowanie mRNA)czegoś, czego do końca się nie rozumie?! Poczytajcie wybitnych naukowców: prof. Luca Montgoniera (wirusolog, współodkrywca HIV, laureat Nagrody Nobla), prof. Theo Schetters, dr Wolfgang Wodarg czy nawet sam Vice President Pfizera Mike Yeadon. Polecam też na CDA materiał: "COVID - SZOKUJĄCA PRAWDA O PANDEMII - DR SIMONE GOLD"
 • Na podstawie 94 przypadków w testach próbnych firmy Pfizer, w których wzięło udział około 40000 osób: 8 przypadków w grupie zaszczepionej 20 000 i 86 przypadków w grupie 20 000 placebo. grupa placebo. Ryzyko względne (RR)szczepień = 0,093,co przekłada się na „skuteczność szczepionki” 90,7% [100 (1-0,093)]. Brzmi to imponująco, ale bezwzględna redukcja ryzyka dla osoby wynosi tylko około 0,4% (0,0043-0,0004 = 0,0039). Liczba potrzebna do szczepienia (NNTV)= 256 (1 / 0,0039), co oznacza, że aby zapobiec tylko 1 przypadkowi Covid-19,należy zaszczepić 256 osób; pozostałe 255 osób nie odnosi korzyści, ale są narażone na niekorzystne skutki szczepionek
 • @dr M.Yeadon - No popatrz, to straszne. A AstraZeneca nikt nie chce się szczepić, bo ma tylko 60% skuteczności i powoduje zakrzepicę. A Johnson&Johnson. .. tu jeszcze nic nie wymyślono ale pracujemy nad tym.
 • @Absurd&Absurd - Poczytajcie sobie o wynikach testów szczepionek na poprzedni SARS-cov1 i co spotkało wszystkie zaszczepione fretki i koty po dłuższym czasie (b. ciekawa lektura)
 • Niestety ale jamaleg ma rację
 • brylant na nartach
 • polak frajer wszystko kupi
Reklama